افزایش تدریجی دما در بیشتر مناطق كشور

افزایش تدریجی دما در بیشتر مناطق كشور

به گزارش گل ارکیده مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن بیان این که روند افزایش دما در بیشتر مناطق کشور طی دو روز آینده پیشبینی می شود، از بارش پراکنده در بعضی مناطق کشور اطلاع داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به این که برپایه نقشه های همدیدی و آینده نگری، طی پنج روز آینده آسمانی صاف و آفتابی و جوی پایدار در اغلب مناطق کشور حاکم خواهد بود. اظهار نمود: روند تدریجی افزایش دما در بیشتر مناطق کشور طی دو روز آینده دور از انتظار نیست.

وی افزود: امروز (۲۰ خرداد) در بعضی مناطق سواحل دریای خزر و خراسان شمالی و بخش های شمالی، شمال غرب کشور بارش پراکنده پیشبینی می شود. همینطور در ساعات بعدازظهر و اواخر وقت امروز و فردا (۲۰ و ۲۱ خرداد) در بعضی مناطق جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوب کرمان و شرق هرمزگان رگبار باران و رعدوبرق وزش باد شدید موقتی پیشبینی می شود.

به مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی، تا پنج روز آینده در بعضی مناطق نوار شرقی کشور و شمال سیستان و بلوچستان بخصوص منطقه زابل وزش باد شدید رخ خواهد داد که در بعضی نقاط سبب خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

ضیاییان با اشاره به اینکه طی دو روز آینده در مناطقی از ایلام، خوزستان و بوشهر وزش باد شدید رخ خواهد داد، اظهار نمود: برپایه این شرایط احتمال خیزش گردوخاک یا غبار آلود شدن هوا در بعضی نقاط وجود خواهد داشت.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی، همینطور تصریح کرد: طی سه روز آینده خلیج فارس و شرق دریای عمان مواج و متلاطم خواهد بود.

ضیاییان در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۲۱ خرداد) صاف، در بعضی ساعات وزش باد با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد و روز شنبه (۲۲ خرداد) هم صاف همراه با وزش باد و با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.
1400/03/20
22:38:04
5.0 / 5
169
تگهای خبر: كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است