نیاز آبی تالاب های قم بسیار جدی است

نیاز آبی تالاب های قم بسیار جدی است

قم مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم اظهار داشت: با شروع فصل گرما برای کاهش موج گرد و غبار در شهر قم، باید نیاز آبی تالاب ها و رودخانه های استان را فراهم بیاوریم.


سید رضا موسوی مشکینی در دیدار با مدیرعامل آب منطقه ای استان در سخنانی گفت: قم در پایین دست و انتهای حوضه آبریز مرکز کشور قرار گرفته و در تامین منابع آبی زیست محیطی با مشکلات مختلفی مواجه می باشد.
وی با اشاره به نیاز آبی قم همراه با توسعه اقتصادی و افزایش مهاجرت به این کلانشهر، اشاره کرد: با شروع روزهای گرم سال و بروز پدیده گرد و غبار، باید حقابه های زیست محیطی تالاب ها و رودخانه های استان که نقش مؤثری برای مقابله با این پدیده دارند را فراهم بیاوریم.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم اظهار داشت: تالاب های قم خصوصاً دریاچه نمک و تالاب مره دارای اکوسیستم بسیار حساس و شکننده ای هستند و در صورت عدم تامین حقابه ها از میان رفته و کانون های جمعیتی در مرکز کشور را با خطر گرد و غبار مواجه می کنند.
او در آخر ایجاد آلودگی های زیست محیطی در بستر برخی رودخانه های استان قم را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: متأسفانه تعدادی از متخلفان پسماندها و پساب های صنعتی را در حاشیه و بستر رودخانه های استان رها می کنند که باید به شدت با آن مقابله شود.
علی اصغری مدیرعامل آب منطقه ای استان قم نیز در این دیدار ضمن تاکید بر تامین حقابه های زیست محیطی استان، خواهان تعامل و هماهنگی هرچه بیشتر و برگزاری جلسات مشترک کارشناسی برای بحث و بررسی مسائل و موضوعات فیمابین و ارائه راهکارهای لازم در این رابطه شد.
تالاب های استان قم با وسعت حدود 100 هزار هکتار، حدود 10 درصد از وسعت جغرافیایی استان را ایجاد کرده و بر همین اساس، قم یکی از تالابی ترین استان های کشور و دارای ظرفیت های عظیم زیست محیطی است.1399/12/11
22:50:10
0.0 / ۵
1295
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است