كیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در محدوده قابل قبول

كیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در محدوده قابل قبول

برمبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، وزش باد طی امروز (اول تیر ماه) از تجمع آلاینده ها جلوگیری می كند و موجب می شود كیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در محدوده قابل قبول قرار گیرد.به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، برمبنای پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، برقراری شرایط مساعد جوی از بامدادان امروز (اول تیر ماه) و وزش باد موجب می شود کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در محدوده قابل قبول قرار گیرد.

طی امروز پیش بینی می شود وزش باد در ساعات بعدازظهر از تجمع آلاینده ها جلوگیری کند و بیشینه غلظت آلاینده ازن نیز نسبت به روز گذشته از میزان کمتری برخوردار شود بدین سبب با تداوم این شرایط جوی تا امشب (اول تیر ماه) و با وجود افزایش ترافیک، شاهد برقراری شرایط مطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق خواهیم بود.

در اولین ساعات فردا (۲ تیر ماه) با کاهش تندی باد همراه با آغاز تردد خودرو ها، انتظار می رود در بیشتر مناطق با تجمع ذرات معلق، کیفیت هوا کاهش پیدا کند همین طور طی روز باتوجه به وزش باد در بعضی ساعات بعدازظهر، شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم می شود. هرچند با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن، احتمال می رود بیشینه غلظت ازن نسبت به روز قبل افزایش پیدا کند و سبب کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق شود.

در ساعات پایانی فردا (۲ تیر ماه) با افزایش ترافیک بر غلظت ذرات معلق افزوده می شود. با این وجود با وزش باد مؤثر، برقراری شرایط قابل قبول برای بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

برمبنای اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص طی ۲۴ ساعت گذشته « دی اکسید نیتروژن » با میانگین ۸۴ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان نیز«ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۶۲ است و کیفیت هوای پایتخت در محدوده قابل قبول قرار دارد.1399/04/01
14:52:24
5.0 / ۵
2335
تگهای خبر: آلاینده , شركت , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است