دانشگاه تبریز میزبان كنگره بین المللی حشره شناسی ایران

دانشگاه تبریز میزبان كنگره بین المللی حشره شناسی ایران

گل اركیده: سومین كنگره بین المللی حشره شناسی ایران در ایام ۲۶ تا ۲۸ مردادماه جاری به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار می گردد.


به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، گروه گیاه پزشكی دانشكده كشاورزی دانشگاه تبریز در جهت مأموریت آموزشی و پژوهشی خود، با همكاری انجمن حشره شناسی ایران، سومین كنگره بین المللی حشره شناسی ایران را با حضور اساتید، پژوهشگران و دانشجویان در رشته های حشره شناسی كشاورزی، حشره شناسی پزشكی و سایر رشته های مرتبط برگزار خواهد نمود.
بر پایه همین گزارش، هر سال بخش قابل توجهی از محصولات كشاورزی توسط عوامل ناخواسته زنده و غیر زنده از دسترس انسان خارج می شود كه در این بین نقش حشرات به علت بالا بودن جمعیت و توانایی سازگاری قابل توجه آنها، مهم تر از بقیه عوامل است.
بعلاوه حشرات با تولید كالاهای اقتصادی مهم مانند عسل، ابریشم، موم، رنگ، لاك و غیره، با گرده افشانی و بهبود كمی و كیفی محصولات كشاورزی نقش مهمی در چرخه اقتصادی ایفا می كنند. علاوه بر اهمیت قابل توجه حشرات در كشاورزی، نقش مهم آنها در بهداشت، محیط زیست و توانایی برخی از حشرات در انتقال عوامل بیماری زای انسان و دام، وظیفه متخصصین و محققان رشته حشره شناسی را سنگین تر و مطالعات مربوط را با ارزش تر كرده است.
1398/05/24
09:20:29
5.0 / ۵
4302
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است