ظهرابی اعلام كرد؛

تابستان امسال پروانه شكار صادر نمی گردد

تابستان امسال پروانه شكار صادر نمی گردد

گل اركیده: معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست در حاشیه جلسه بررسی وضعیت قرق های اختصاصی كشور اظهار داشت: تابستان امسال پروانه شكار برای چهارپایان صادر نخواهد شد.به گزارش گل اركیده به نقل از مهر، حمید ظهرابی اظهار داشت: برمبنای ابلاغیه ای كه به استان های كشور شده، صدور پروانه شكار چهارپایان تنها در صورتی انجام می شود كه مطالعات جمعیت شناسی در مناطق صورت گیرد و صدور پروانه شكار لزوماً بر پایه مطالعات جمعیت شناسی صورت خواهد گرفت.

وی افزود: با عنایت به اینكه این ابلاغیه اخیراً به استان ها ارسال شده و در این مدت كم امكان انجام این مطالعاتی وجود ندارد، پس در تابستان جاری هیچ پروانه شكاری صادر نخواهد شد.

معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست همین طور اظهار داشت: قرق های اختصاصی نیز مكلف به انجام مطالعات ظرفیت برد شده اند كه این مطالعات در حال انجام می باشد.

ظهرابی تاكید كرد: از این پس انجام مطالعات دقیق جمعیت شناسی با همكاری مراكز دانشگاهی مبنای تصمیم گیری نهایی برای صدور پروانه شكار خواهد بود كه از سال جاری اجرا می شود.

وی اظهار داشت: علاوه بر پستانداران، صدور پروانه شكار و صید برای پرندگان و ماهیان آب های داخلی نیز منوط به انجام مطالعات و تعیین ظرفیت قابل بهره برداری پایدار می باشد.

معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست: در علم روز حفاظت حیات وحش، توجه به بهره برداری پایدار در امتداد پایدار سازی حفاظت ضرورتی انكار ناپذیر است.

وی اظهار داشت: در اهداف كنوانسیون تنوع زیستی بهره برداری پایدار از منابع تنوع زیستی و بهره مندی عادلانه ذینفعان از منافع حاصل از تنوع زیستی مورد تاكید قرار گرفته است.


منبع:

1398/03/01
18:17:24
5.0 / ۵
4381
تگهای خبر: آب , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است