فرمانده مرزبانی خوزستان خبر داد:

كشف ۱۷۰۰ قطعه پرنده زینتی هنگام خروج از مرزهای آبی خوزستان

كشف ۱۷۰۰ قطعه پرنده زینتی هنگام خروج از مرزهای آبی خوزستان

به گزارش گل اركیده فرمانده مرزبانی خوزستان از كشف یك هزار و ۷۰۰ قطعه پرنده زینتی توسط دریابانان خوزستان هنگام خروج از كشور اطلاع داد.سردار عبدالله نظرپور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: روز گذشته مأموران پایگاه دریابانی آبادان به دنبال كسب خبری در خصوص قاچاق پرندگان زینتی در سطح حوزه استحفاظی خود بلافاصله بررسی دقیق موضوع، شناسایی و دستگیری قاچاقچیان را در دستور كار خود قرار دادند.
وی اضافه كرد: مأموران پایگاه دریابانی آبادان با اعزام به محل در یك عملیات غافلگیرانه موفق به دستگیری قاچاقچی و كشف یك هزار و ۷۰۰ قطعه پرنده زینتی از نوع شدند.
فرمانده مرزبانی خوزستان با تاكید بر حفاظت از محیط زیست و گونه های بومی منطقه خاطرنشان كرد: هرگونه ورود و خروج پرندگان و گونه های جانوری باید از راه مبادی قانونی انجام گیرد، چون قاچاق در این زمینه علاوه بر تخریب محیط زیست، می تواند اثرات نامطلوبی در سلامت سایر گونه ها و حتی انسان داشته باشد.
وی در انتها با اشاره به دستگیری دو متهم در این زمینه اظهار داشت: كارشناسان ارزش پرنده های كشف شده را بیشتر از ۵۰۰ میلیون ریال برآورد كردند كه به همراه متهمان مربوطه بعد از تكمیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع ذیصلاح شدند.

1397/12/03
12:58:14
5.0 / ۵
4231
تگهای خبر: سلامت , محیط زیست , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است