عرضه 300 ساعت آموزش مجانی توسط شكارچی مجرم

عرضه 300 ساعت آموزش مجانی توسط شكارچی مجرم

به گزارش گل اركیده شكارچی مجرم ملزم به عرضه ۳۰۰ ساعت آموزش مجانی به بازدیدكنندگان موزه تنوع زیستی محمدیه در مورد اهمیت و ضرورت تداوم چرخه محیط زیست و حیات وحش و ارزش و فواید آن شد.


به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، حسن پسندیده مدیركل حفاظت محیط زیست استان قزوین اظهار نمود: قاضی شعبه ۱۰۱ دادگاه شهر محمدیه شهرستان البرز به فردی كه مبادرت به آغاز به شكار جانوران وحشی با سلاح غیرمجاز و در فصل غیرمجاز در حوزه قضائی این دادگاه كرده بود با عنایت به شغل و شرایط خاص، نداشتن سابقه كیفری و در جهت آشتی متهم با محیط زیست و فرهنگ سازی در این زمینه، وی را علاوه بر مجازات نقدی، محكوم و ملزم به ۳۰۰ ساعت آموزش مجانی بازدیدكنندگان موزه تنوع زیستی محمدیه در مورد اهمیت و ضرورت تداوم چرخه محیط زیست و حیات وحش و ارزش و فواید آن كرد.
وی خاطرنشان كرد: در دادنامه صادر شده اشاره شده متهم پیش از حضور در موزه و انجام كار خدماتی (۳۰۰ ساعت جایگزین ۴ ماه حبس) باید ۴۰ ساعت آموزش زیر نظر كارشناسان محیط زیست گذرانده و سپس معلومات خویش را در اختیار بازدیدكنندگان قرار دهد.
پسندیده عنوان كرد: رأی قاضی این شعبه یكی از نمونه های شایسته استفاده از مجازات های جایگزین حبس است كه علاوه بر تأمین آثار فردی اصلاح فرد مجرم به شكلی آثار فرهنگی و اجتماعی سازنده را هم تأمین می كند.
مدیر كل حفاظت محیط زیست استان قزوین در انتها اشاره كرد: قانون گذار در بند ب ماده ۳ آئین نامه مبحث ماده ۷۹ قانون مجازات اسلامی، در مورد روش اجرای مجازات های جایگزین حبس، سازمان محیط زیست را همچون نهادهای مجری مجازات های جایگزین حبس دانسته است كه به این طریق راه تبدیل مجازات حبس به انجام خدمات مجانی انجام می دهد.1397/11/13
15:39:28
5.0 / ۵
4887
تگهای خبر: خدمات , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است