40 پتروشیمی استان بوشهر پیوست سلامت ندارند

40 پتروشیمی استان بوشهر پیوست سلامت ندارند

گل اركیده: بوشهر - رئیس دانشگاه علوم پزشكی استان بوشهر اظهار داشت: 40 پتروشیمی فعال در این استان پیوست سلامت ندارند كه این وضعیت مغایر با قانون است.


به گزارش گل اركیده به نقل از ایرنا، دكتر علیرضا كشمیری روز سه شنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر اضافه كرد: برپایه قانون باید تمامی واحدهای پتروشیمی پیوست سلامت داشته باشند كه با استعلام صورت گرفته مشخص شده 40 پتروشیمی فعال در این استان این پیوست مهم را ندارند.
وی بیان كرد: همینطور این واحدها در اجرای تكلیف قانونی خود باید مشخص كنند كه چه سمی تولید و چه برنامه ای برای كنترل آن و بیماری ناشی از سموم های تولیدی دارند.
كشمیری افزود: با این وجود سند سلامت استان بوشهر در دست تدوین است كه برای تحقق این مهم شهرستان به شهرستان با استفاده از ظرفیت مراكز دولتی و دغدغه مندان اجتماعی نسبت به این مهم اقدام شده است.
وی اضافه كرد: در این ارتباط تابحال 60 عامل موثر بر سلامت در شهرستان ها گردآوری شده است.
كشمیری تصریح كرد: وقتی استان بوشهر كم تحرك ترین مردم را دارد این ناشی از مسائل فرهنگی حاكم بر سبك زندگی آنها است كه باید برای آن چاره اندیشی شود.
وی اضافه كرد: برای نمونه در شهرستان دشتستان دیابت سه برابر وضعیت نرمال كشور است كه مشخص شدن این شاخص نشان داده است باید برای این مهم راهكارهای اساسی تعیین شود.
كشمیری اضافه كرد: وقتی در جامعه امروز ساعت ها درگیر فضای اجتماعی می شویم این خود می تواند تبعات فراوانی در وضعیت سلامت داشته باشد.
معاون هماهنگ كننده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر هم اظهار داشت: حوزه فرهنگ بسیار حساس و ظریف است كه كار در آن نیازمند كار آكادمیك و دانشگاهی است.
سهراب انباركی اضافه كرد: با عنایت به اهمیت این مورد به هیچ وجه نباید دچار شتابزدگی شویم.
وی بیان كرد: در ارتباط با كار فرهنگی باید اولویت ها برپایه صدمه هایی باشد كه جامعه به آن مبتلا شده و با آن دست و پنجه نرم می كند.
انباركی تصریح كرد: در این ارتباط قرار گاه جواد الائمه سپاه توجه به مسائل فرهنگی و اجتماعی را به طور جد در دستور كار دارد.
7212/6043


1397/07/24
20:31:51
5.0 / ۵
4448
تگهای خبر: سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است