همكاری های ایران و آلمان در طرح های تحقیقاتی

همكاری های ایران و آلمان در طرح های تحقیقاتی

گل اركیده: تهران - با حضور یك گروه تحقیقاتی از دانشگاه اشتوتگارت آلمان، همكاری های ایران و آلمان در قالب طرح توسعه شهرستان ورامین شروع شد.


به گزارش گل اركیده به نقل از ایرنا، گروه تحقیقاتی دانشگاه اشتوتگارت آلمان با همراهی اساتید دانشگاه صنعتی شریف روز چهارشنبه با حضور در شهرستان ورامین و بازدید از طرح ها و پروژه های مختلف زیست محیطی شهرستان، همكاری سه ساله ای را در قالب طرح توسعه شهرستان ورامین در حوزه محیط زیست آغاز كردند.
رئیس گروه تحقیقاتی دانشگاه اشتوتگارت آلمان در جلسه مشترك با سرپرست فرمانداری ورامین اظهار داشت: دولت آلمان بر
ارتباط گروه های تحقیقاتی این كشور با دانشگاه شریف برای تبادل اطلاعات و تجربیات تاكید دارد.
دكتر آلتروپ اضافه كرد: این گروه تحقیقاتی بر روی مدیریت توسعه پایدار در بخش مدیریت انرژی تحقیقات خویش را شروع كرده و با عنایت به ظرفیت هایی كه شهرستان ورامین در این زمینه برخوردار است، با همكاری دانشگاه شریف فعالیت های خویش را به مدت سه سال در این شهرستان اجرا می كند.
وی تصریح كرد: با وجود آن كه فعالیت های این گروه دانشگاهی تحقیقاتی است ولی مطالعاتی كه در زمینه مدیریت انرژی انجام می گردد به پروژه هایی اجرایی منجر خواهد شد.
این استاد دانشگاه اشتوتگارت آلمان خاطرنشان كرد: این گروه از متخصصانی در حوزه های مختلف اجتماعی و اقتصادی هم استفاده می نماید تا با همكاری مناسبی كه بین طرفین صورت می گیرد، شاهد توسعه ظرفیت های منطقه باشیم كه در این مسیر آموزش هایی را هم در مدارس اجرا خواهیم كرد.
**توجه به محیط زیست می تواند زمینه رشد و توسعه ورامین را فراهم كند
سرپرست فرمانداری ورامین هم در این جلسه با اشاره به این كه 80 درصد از اقتصاد ورامین برپایه كشاورزی است تصریح كرد: اقتصاد ورامین بر پایه كشاورزی بنا نهاده شده و از این رو، این شهرستان بعنوان منطقه سبز در استان تهران شناخته می گردد.
حسین كاغذلو اضافه كرد: یكی از اشكالات كشاورزی شهرستان ورامین علاوه بر كمبود آب، عدم استفاده از تكنولوژی های جدید در كشاورزی و آبیاری است كه این امر می تواند با تبادل اطلاعات بین اساتید دو كشور ایران و آلمان به فرصتی برای توسعه منطقه تبدیل گردد.
وی با اشاره به خشك شدن تالاب فصلی بندعلیخان اظهار داشت: خشك شدن این تالاب طبیعی كه یكی از مهمترین مناطق زیست محیطی استان تهران و كشور به حساب می آید، خسارات جبران ناپذیری را به همراه داشته كه توسعه مناسبات علمی میان دو كشور می تواند به احیاء این منطقه مهم كمك نماید.
كاغذلو از فرونشست دشت ورامین بعنوان یكی از مهمترین چالش های منطقه یاد كرد و از این گروه تحقیقاتی خواست تا در این زمینه هم مطالعاتی را انجام دهند.
وی اظهار داشت: یكی از اشكالات كشاورزی شهرستان ورامین، عدم ارتباط با مراكز علمی، تحقیقاتی و دانشگاهی است، مشكلی كه سبب شده به خوبی نتوان از ظرفیت های موجود در بخش كشاورزی شهرستان بهره برد.
تهرام/7254//1348


1397/07/19
15:20:02
5.0 / ۵
4583
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است