سرشماری تابستانه حیات وحش كردستان شروع شد

سرشماری تابستانه حیات وحش كردستان شروع شد

گل اركیده: مدیركل حفاظت محیط زیست استان كردستان از آغاز برنامه سرشماری تابستانه حیات وحش در سطح مناطق تحت مدیریت این استان اطلاع داد.به گزارش گل اركیده به نقل از روابط عمومی اداره كل حفاظت محیط زیست كردستان، فریبا رضائی اظهار داشت: هر ساله سرشماری حیات وحش و پستانداران شاخص مناطق مختلف تحت مدیریت كردستان در دو نوبت تابستان و زمستان انجام می گردد. امسال هم برپایه برنامه زمانبندی تعیین شده، این سرشماری از منطقه حفاظت شده "بدر وپریشان" شهرستان قروه و با حضورمحیط بانان یگان حفاظت وكارشناسان بخش محیط طبیعی اداره كل محیط زیست كردستان آغاز و به تدریج تمام مناطق استان تا آخر مرداد ماه سال جاری سرشماری خواهند شد.
رضائی اضافه كرد: هدف از انجام این سرشماری، بررسی واطلاع از وضعیت زاد و ولد و مرگ و میر حیات وحش مناطق، بررسی عوامل تهدید و نقاط قوت مناطق به منظور استفاده در سیاست گذاری و مدیریت وحوش شاخص استان همچون كل و بز و سیاه گوش در منطقه حفاظت شده بدر و پریشان، پلنگ، سیاه گوش، گربه وحشی، خرس قهوه ای و كل وبز در منطقه حفاظت شده كوسالان وشاهو، قوچ ومیش ارمنی وگراز وحشی در منطقه حفاظت شده بیجار وعبدالرزاق سقز ودیگر گونه های جانوری استان است.
وی تصریح كرد: باید تلاش شود كه از روش های علمی و آكادمیك در سرشماری حیات وحش استفاده گردد و در این خصوص عرضه راهكارهای مناسب توسط كارشناسان و محیط بانان و استفاده از تجارب ارزشمند پیشكسوتان این امر، می تواند در انجام سرشماری جامع و مطلوب، مقید و مثمرثمر باشد.
رضائی خاطرنشان كرد: این سرشماری ها به صورت مشاهده مستقیم و با پیمایش منطقه ای و با برنامه ریزی اداره نظارت بر امور حیات وحش و همكاری دیگر بخشهای اداره كل انجام می گردد.

1397/05/14
14:25:44
5.0 / ۵
4377
تگهای خبر: محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است