پرواز عقاب شاهی در زیستگاه بیوره به ثبت رسید

پرواز عقاب شاهی در زیستگاه بیوره به ثبت رسید

گل اركیده: ایلام – محیط بان اداره محیط زیست ملكشاهی اظهار نمود: برای نخستین بار در سطح استان یك قطعه عقاب شاهی مشاهده وتصویر آن با دوربین به ثبت رسید.


مهدی مامی روز شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با عنایت به پوشش متراكم درختان بلوط و كوهستانی بودن جنگلستان بیوره هر چند وقت شاهد حضور و مشاهده پرندگان نادری كه تا كنون در سطح استان ایلام ثبت نشده اند.
وی اضافه كرد: عقاب شاهی همچون پرندگان تحت حفاظت است كه برای نخستین بار در سطح استان در مناطق جنگلی این شهرستان مشاهده و با دوربین تصویر برداری شده است.
این محیط بان خاطرنشان كرد: با عنایت به موقعیت خوب مناطق جنگلی ملكشاهی، این منطقه مامن و ماوای خیلی از پرندگان بویژه پرندگان شكاری شده است.
عقاب شاهی پرنده شكاری بزرگ و تنومندی است كه از دیگر عقابها بزرگتر است، پرو بال این پرنده به رنگ قهوه ای تیره است و پرهای تارك و پس گردنش رنگی روشن تر دارد.
زیستگاه اصلی این پرنده دشت ها، استپ ها و كوهسارهای كم گیاه و خشك و گاهی جنگل های كوهستانی روی درختان بلند و دور افتاده آشیانه بسیار بزرگ و مشخصی می سازد.
تغذیه آن از انواع پستانداران همچون خرگوش و سنجاب است كه عموما غذای خویش را از پستانداران تامین می كند، باآنكه از پرندگان و گاها خزندگان هم تغذیه می كند.
شهرستان 30 هزار نفری ملكشاهی در 35 كیلومتری جنوب ایلام قرار دارد، بیش از 90 درصد این شهرستان را مناطق كوهستانی و منابع طبیعی تشكیل می دهد و وسعت عرصه های طبیعی این شهرستان بیش از 150 هزار هكتار است كه تابحال در محدوده مناطق حفاظت شده قرار نگرفته اند.
7179/6034


1397/04/02
22:19:54
5.0 / ۵
4383
تگهای خبر: جنگل , درخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است