دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقلیتهای دینی :

دین باید بزرگترین نقش را در زندگی مسالمت آمیز داشته باشد

دین باید بزرگترین نقش را در زندگی مسالمت آمیز داشته باشد

گل اركیده: تهران- دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقلیتهای دینی و مذهبی با اشاره به تهدید طبیعت توسط انسانها و گسترش فساد در زمین و دریا اظهار داشت: ادیان باید بزرگترین نقش را در حفظ محیط زیست و زندگی مسالمت آمیز داشته باشند.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، حجت الاسلام علی یونسی عصر شنبه در یازدهمین دور گفتگوی ادیان و فرهنگ ها و كلیسای ارتدكس روسیه با عنوان «ادیان و محیط زیست»، مهمترین چالش بشر امروز را مساله محیط زیست عنوان نمود و اظهار داشت: امروز متاسفانه انسانها به اشتباه محیط زیست را به جهنم تبدیل نموده و یا می كنند.
وی بزرگترین نعمت بشر را نعمت حیات دانست و اظهار داشت: مهمترین مشكل امروز و آینده بشر پاسداری از محیط زیست و نعمت حیات است.
یونسی ادامه داد: بشر با دست اندازی بر طبیعت و محیط زیست، بیشترین صدمه را به آنها وارد كرده است.
وی خاطرنشان كرد: آنجایی كه انسان از خداوند و دین احساس بی نیازی كرده، با علم و فناوری و تكنولوژی جهنمی را برای خود آفریده است.
دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقلیتهای دینی و مذهبی تصریح كرد: تجربه برخی كشورها ثابت كرده كه بشر در جنگ با طبیعت همواره دچار شكست شده است.
وی خاطرنشان كرد: امروز امنیت انسانها با استفاده از خشم طبیعت تهدید می گردد چراكه بعنوان مثال آلودگی هوا و موارد مشابه سلامت انسانها را به خطر می اندازد.
یونسی، مهار همه تهدیدها و ناامنی های محیط زیست و طبیعت را نیازمند همكاری همه جانبه دانست و اظهار داشت: اگر زمانی فكر می كردند به تنهایی می توان تهدیدی را ضد محیط زیست مهار كرد، امروز به این نتیجه رسیده اند كه تهدیدات محیط زیست و طبیعت، تهدید برای همه خواهد بود.
وی تصریح كرد: امروز زمین كوچك شده و انسانها باید با همه تفاوتهایی كه دارند، یكدیگر را بپذیرند بنابراین ادیان نقش بی بدیلی در زندگی مسالمت آمیز ایفا می كنند.
یازدهمین نشست مركز گفتگوی ادیان و فرهنگ ها و كلیسای ارتدكس روسیه با عنوان «ادیان و محیط زیست» با حضور هیات 9 نفره روسی به رهبری فیو فان مترو پلیت قازان و تاتارستان و آرشیماندریت الكساندر زركاشف اسقف كلیسای جامع نیكو لایوسكی روسیه در سالن كنفرانس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی درحال برگزاری است.
جمعی از مسئولان ایرانی همچون عیسی كلانتری رییس سازمان حفاظت از محیط زیست، آیت الله محمدعلی تسخیری رئیس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت الاسلام علی یونسی دستیار ویژه رئیس جمهور ایران در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی هم از دیگر حاضران در این نشست تخصصی هستند.
این كنفرانس به مدت دو روز در تهران ادامه دارد، سفر به قم و دیدار با علما و شخصیت های دینی، بازدید از اماكن مختلف تهران، و زیارت مرقد مطر حضرت فاطمه معصومه (س) همچون دیگر برنامه های هیات روسی به ایران است.
فراهنگ** ۱۳۵۵**1055


1397/02/16
12:30:15
5.0 / ۵
4522
تگهای خبر: محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است