شمال ۱۰ درجه خنك می شود، برف و باران به كشور می آید

شمال ۱۰ درجه خنك می شود، برف و باران به كشور می آید

گل اركیده: سازمان هواشناسی اعلام نموده سواحل شمالی خزر تا حدود ۱۰ درجه خنك می گردد و فردا در مناطقی از كشور شاهد بارش باران و در ارتفاعات شاهد بارش برف خواهیم بود.مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از بعدازظهر امروز چهارشنبه در بخشهایی از دامنه های جنوبی البرز و شمال شرق كشور وزش باد شدید پیش بینی می گردد كه احتمال خیزش گردوخاك در بعضی مناطق مذكور وجود دارد. همینطور با شمالی شدن جریانها كاهش ۸تا۱۰ درجه دما در استانهای ساحلی دریای خزر پیش بینی می گردد و دریای خزر مواج خواهدشد.
احد وظیفه اضافه كرد: فردا پنج شنبه در جنوب غرب، دامنه های جنوبی و مركزی زاگرس، جنوب، بخشهایی از مركز، البرز مركزی و شرقی، سواحل مركزی وشرقی خزر، شمال شرق و بخشهایی از شرق كشور رگبار باران، گاهی رعدو برق و وزش باد شدید موقتی ودر مناطق مستعد تگرگ پیش بینی می گردد.
وی ادامه داد: برخی مناطق شمال شرق وشرق كشور هم بادوگردوخاك سبب كاهش دید افقی خواهدشد. كاهش دما حدود ۶ تا ۸ درجه در بعضی مناطق شمال شرق كشور پیش بینی می گردد.
به گفته وظیفه خلیج فارس و تنگه هرمز تا سه روز آینده به جهت وزش باد شدید مواج و متلاطم خواهد بود.
مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی خاطرنشان كرد: امروز بارش باران گاهی بارعدوبرق و وزش باد واحتمال تگرگ در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران و بتدریج در گلستان وشمال استانهای قزوین، البرز و تهران را شاهد خواهیم بود كه در ارتفاعات اردبیل وآذربایجانها بارش به صورت برف است و رگبار باران گاهی با رعد وبرق و وزش باد شدید موقتی در استانهای خوزستان، نیمه جنوبی ایلام، لرستان، كهگیلویه وبویر احمد هم پیش بینی شده كه در استان خوزستان وایلام بادو گردوخاك وكاهش دید افقی نیزدوراز انتظار نیست.
وظیفه اضافه كرد: فردا پنج شنبه بارش باران گاهی بارعدوبرق و وزش باد در مازندران و گلستان و رگبارورعد وبرق و باد وگرد وخاك در خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال سمنان ورگبار باران گاهی بارعدوبرق و وزش باد و احتمال تگرگ وآبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها ورود خانه ها درشرق خوزستان، كهگیلویه وبویر احمد، چهار محال وبختیاری، نیمه غربی اصفهان، لرستان، جنوب استان مركزی و شمال فارس پیش بینی شده از این رو سفارش می گردد جهت جلوگیری از خسارت احتمالی تمهیدات لازم بكار گرفته شود.
برای تهران امروز هوایی نیمه ابری، در پس از ظهر افزایش ابر، اوایل شب وزش باد شدید و احتمال بارش پراكنده پیش بینی شده و بیشترین دمای هوای پایتخت ۲۶ و كمترین دمای هوا ۱۶ اعلام شده است.

1397/01/16
21:16:44
5.0 / ۵
4382
تگهای خبر: هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است