هوای ناسالم اصفهان برای عموم شهروندان

هوای ناسالم اصفهان برای عموم شهروندان

به گزارش گل ارکیده کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین 158 وضعیت (قرمز) ناسالم برای عموم شهروندان را نشان میدهد.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوا بر طبق اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان احمدآباد و انقلاب با شاخص ۱۵۶، استانداری با شاخص ۱۶۳، پروین با شاخص ۱۵۵، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۶۹، رهنان با شاخص ۱۵۶ و میرزا طاهر با شاخص ۱۵۸ در وضعیت (قرمز) ناسالم برای عموم شهروندان است.
او با اعلان اینکه هشت ایستگاه پایش در خیابان های رودکی، باغ غدیر، جِی، باهنر، فیض، فرشادی، دانشگاه و ورزشگاه میثاق قطع است، اشاره کرد: شاخص کیفی هوا در ایستگاه در خیابان کاوه با ۱۴۹ AQI وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اضافه کرد: امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۱۰۷ ناسالم برای گروههای حساس و شاهین شهر با شاخص ۹۱ و مبارکه با شاخص ۶۵ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به سبب سکون جوی و وارونگی دما، غلظت آلاینده های جوی تا اواسط هفته جاری افزایش می یابد.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/11/04
21:58:12
5.0 / ۵
291
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باغ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است