تداوم کیفیت هوای ناسالم تهران برای گروههای حساس

تداوم کیفیت هوای ناسالم تهران برای گروههای حساس

به گزارش گل ارکیده برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، بامداد امروز (۵ آذر ماه)، با عنایت به سکون جو و انباشت آلاینده ها در بیشتر مناطق، کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت و با حاکمیت جو پایدار همراه با عدم وزش باد مؤثر در طول روز هم شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد.


به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران از آن حکایت می کند که در بامداد امروز جمعه (۵ آذر ۱۴۰۰) با عنایت به سکون جو و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته، در بیشتر مناطق برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس مورد انتظار است.
با حاکمیت جو پایدار همراه با عدم وزش باد مؤثر در طول روز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد. تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت جمعه و افزایش ترافیک شامگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق و در نتیجه برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را در بیشتر مناطق به دنبال خواهد داشت.
با افزایش ناپایداری جوی تا بامداد روز شنبه ( ۶ آذر ۱۴۰۰) و احتمال رگبار پراکنده تا حدودی از غلظت آلاینده ها کم می شود، هرچند با افزایش ترافیک صبحگاهی در اولین روز هفته بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد را به همراه دارد.
تداوم این شرایط جوی در خلال روز تاحدودی پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود. شایان ذکر است با افزایش تندی باد تا ساعات پایانی شنبه، کاهش غلظت ذرات معلق و به تبع آن برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نیست.
به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۳۲ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۷ است و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول قرار دارد.1400/09/05
21:25:28
5.0 / 5
251
تگهای خبر: آلاینده , شركت , كیفیت , ناسالم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است