تشدید آلودگی هوای تهران در یک روز بارانی

تشدید آلودگی هوای تهران در یک روز بارانی

گل ارکیده: کیفیت اکنون هوای پایتخت 145 و در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است و کیفیت هوا در 19 ایستگاه در وضعیت قرمز قرار دارد.به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، برمبنای آخرین اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوا در ایستگاه های اقدسیه ( منطقه ۱)، شریف( منطقه ۲)، دانشگاه علم و صنعت(منطقه ۴)، دانشگاه تهران( منطقه ۶)، ژئوفیزیک( منطقه ۶)، تربیت مدرس(منطقه ۶)، ستاد بحران( منطقه ۷)، پارک رازی( منطقه ۱۱)، میدان امام خمینی( منطقه ۱۲)، پیروزی( منطقه ۱۳)، پارک شکوفه( منطقه ۱۴)، پارک قائم( منطقه ۱۸)، شادآباد( منطقه ۱۸)، فرمانداری شهرری( منطقه ۲۰)، و شهرداری مناطق ۱۰، ۱۵، ۱۱، ۱۹، ۲۱ در وضعیت ناسالم برای همه افراد قرار دارد.

کیفیت هوا در ایستگاه های شهرداری منطقه ۲، اتوبان محلاتی( منطقه ۱۴)، پونک، گلبرگ( منطقه ۸)، میدان فتح( منطقه ۹)، مسعودیه( منطقه ۱۵) و فرمانداری شهرری( منطقه ۲۰) و شهرک چشمه( منطقه ۲۲) در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.

شهرداری منطقه ۱۹ با شاخص ۱۸۸ آلوده ترین ایستگاه تهران بوده است.

لازم به ذکر است کیفیت هوا در هیچ ایستگاهی در وضعیت قابل قبول نیست.

همچنین در ایستگاه های دانشگاه شهید بهشتی( منطقه ۱)، سوهانک(منطقه ۱)، پاسداران، میدان فتح( منطقه ۹)،، اتوبان محلاتی(منطقه ۱۴)، پارک سلامت( منطقه ۱۷)، شهرری و شهرداری مناطق ۲، ۴، ۱۶ و ۲۲ ذرات معلق کمتر از۲.۵ میکرون بعنوان آلاینده شاخص هوای پایتخت ثبت نشده است.

سازمان هواشناسی در این شرایط جوی سفارش می کند امتناع از رفت و آمدهای غیر ضروری به مراکز شهر ها برای افراد سالمند و خردسال و خصوصاً افراد با سابقه بیماری و ریوی، اجتناب از کارهای ورزشی در سطح شهر، تا حد امکان عدم فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز و مدیریت سوخت و زمان فعالیت واحدهای صنعتی در سطح و حومه کلان شهرها در دستور کار قرار گیرد.

گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

منبع:

1400/09/01
16:37:07
5.0 / 5
190
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است