هوای اصفهان ناسالم می باشد

هوای اصفهان ناسالم می باشد

به گزارش گل ارکیده کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر بامداد امروز با میانگین 122 وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را نشان میدهد.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوا بر طبق اطلاعات ایستگاه های پایش فعال در میدان احمدآباد با شاخص ۱۸۱، پروین با شاخص ۱۵۴، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۵۷ و خیابان فرشادی با شاخص ۱۵۱ وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) را نشان میدهد.
وی افزود: هوای خیابان استانداری و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۴۳، باهنر با شاخص ۱۴۸، رودکی با شاخص ۱۱۲ و کاوه با شاخص ۱۰۹ ناسالم برای گروه های حساس و در میدان انقلاب با شاخص ۷۸، رهنان با شاخص ۷۷، فیض با شاخص ۸۲ و میرزا طاهر با شاخص ۵۵ وضعیت قابل قبول را نشان میدهد.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اعلان اینکه چهار ایستگاه پایش هوا د اضافه کرد: کیفیت هوا در شاهین شهر با شاخص ۹۳ و مبارکه با شاخص ۷۰ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های سگزی، دولت آباد، شاهین شهر، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان و سه ایستگاه پایش در خیابان های جی، باغ غدیر، دانشگاه شهر اصفهان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان تا اختتام هفته جوی آرام و پایدار در سطح استان حاکم است و به سبب سکون جوی غلظت آلاینده ها بالا رفته است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/06/22
12:21:11
5.0 / 5
218
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باغ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است