هوای اصفهان در وضعیت بنفش قرار گرفت

هوای اصفهان در وضعیت بنفش قرار گرفت

به گزارش گل ارکیده کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر در ساعات پس از ظهر امروز با میانگین 204 وضعیت بسیار ناسالم را نشان داده است.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به این که ۶ ایستگاه پایش هوا در میدان احمدآباد، خیابان استانداری، باغ غدیر، جی، فرشادی و خیابان دانشگاه به سبب قطعی برق از مدار خارج است، گفت: کیفیت هوا در ایستگاه باهنر با شاخص ۱۷۸ و میرزا طاهر با شاخص ۱۶۶ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان و در ایستگاه کاوه و ورزشگاه با شاخص ۱۰۲ و ۱۰۶ برای گروه های حساس ناسالم می باشد.
وی افزود: وضعیت کیفی هوا اکنون در ایستگاه خیابان پروین با شاخص ۷۵، انقلاب با شاخص ۹۸، بزرگراه خرازی با شاخص ۹۴، رودکی با شاخص ۱۰۰، رهنان با شاخص ۸۰ و میدان فیض با شاخص ۷۹ در وضعیت قابل قبول گزارش می شود.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان اضافه کرد: کیفیت هوای در شهر مبارکه با شاخص ۷۷، شاهین شهر با شاخص ۷۵ و سجزی با شاخص ۷۳ در وضعیت قابل قبول است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/05/25
13:51:31
5.0 / 5
280
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باغ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است