فرصت جهان برای مقابله با بحران اقلیمی رو به اتمام است

فرصت جهان برای مقابله با بحران اقلیمی رو به اتمام است

به گزارش گل ارکیده دبیرکل سازمان ملل اخطار داد: فرصت جهانیان برای مقابله با بحران تغییرات اقلیمی رو به پایان است.


به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، این سازمان در گزارشی تازه تصریح کرد: ۲۰۲۱ باید سال اقدام به منظور حفاظت از انسان ها در مقابل نتایج فاجعه بار تغییرات اقلیمی باشد. زمان برای مقابله با این بحران زیست محیطی به سرعت رو به پایان است و همه گیری بیماری کووید-۱۹ هم نتواست روند پیشروی بی امان این بحران را مهار کند.
"آنتونیو گوترش" دبیر کل سازمان ملل اظهار داشت: ما در لبه پرتگاه قرار داریم. ۲۰۲۱ سال کلیدی برای آینده بشریت است و همانطور که گزارش سازمان جهانی هواشناسی (WMO) نشان داده است ما وقتی برای تلف کردن نداریم چون که با اختلالات اقلیمی روبرو می باشیم.
وی از کشورها درخواست نمود تا به جنگ و ستیز با طبیعت آخر دهند.
در گزارش سازمان جهانی هواشناسی (WMO) آمده است که ۲۰۲۰ یکی از گرمترین سال های ثبت شده بوده است و انباشت گازهای گلخانه ای به رغم تعطیلی در بخشهای اقتصادی که پیامد شروع همه گیری بوده، افزایش پیدا کرده است.
دبیر کل سازمان ملل اظهار داشت: سال قبل حوادث جوی و اختلالات اقلیمی ناشی از تغییرات آب و هوایی تحت تأثیر فعالیت بشر، زندگی مردم را تحت تأثیر قرار داده، معیشت آنان را از بین برده و میلیون ها نفر را از خانه های خود آواره کرده است.
به گزارش گل ارکیده به نقل از ژاپن تودی، وی ادامه داد: ۲۰۲۱ سال اقدام است. کشورها باید به تعهد خود در خصوص به صفر رساندن انتشار گازهای گلخانه ای تا سال ۲۰۵۰ پایبند باشند. آنها باید حالا اقدام نموده و از مردم در مقابل تاثیرات مخرب تغییرات اقلیمی محافظت کنند.
منبع:

1400/01/31
19:13:55
5.0 / ۵
524
تگهای خبر: آب , اقلیم , زیست محیطی , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است