هوای اصفهان برای گروه های حساس ناسالم می باشد

هوای اصفهان برای گروه های حساس ناسالم می باشد

به گزارش گل ارکیده مدیر امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان وضعیت کیفی هوای کلانشهر اصفهان و شهرهای مجاور را شرح داد.بابک صادقیان در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به هفت بامداد امروز چهارشنبه - هجدهم فروردین - با میانگین ۹۲ در وضعیت قابل قبول (سالم) به ثبت رسید.
وی با اشاره به اینکه شاخص کیفی هوای این کلانشهر در اولین ساعات امروز با میانگین ۱۲۲ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است، به وضعیت کیفی هوا در ایستگاه های سنجش دائم آلودگی شهر اصفهان اشاره نمود و اضافه کرد: الان شاخص هوا در خیابان استانداری با میانگین ۱۱۶، خیابان های باهنر و ورزشگاه با میانگین ۱۱۹، خیابان رودکی با میانگین ۱۱۴ و میدان فیض با میانگین ۱۴۲ در وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروه های حساس است.
مدیر امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان، افزود: شاخصهای کیفی هوا بامداد امروز در ایستگاه میدان احمدآباد با میانگین ۸۵، خیابان رهنان با میانگین ۹۹ و خیابان میرزا طاهر با میانگین ۵۸ سالم می باشد ضمن اینکه شاخص ها در دو ایستگاه خیابان پروین و کردآباد به ترتیب با میانگین ساعتی ۱۶۸ و ۱۹۰ وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان را نشان داده است.
صادقیان ضمن اشاره به کیفیت هوای شهرهای مجاور کلانشهر اصفهان نیز، اظهار داشت: امروز هوای شاهین شهر با میانگین ۱۱۱ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس و هوای سگزی با میانگین ۱۷۲ ناسالم برای عموم است؛ همینطور شاخصهای هوای مبارکه با میانگین ۹۲ از وضعیت قابل قبول هوا در این شهرستان حکایت دارد.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1400/01/20
12:07:54
5.0 / ۵
870
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , كلانشهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دوستهای گل اركیده
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است