بارشها در حوضه آبریز دریاچه ارومیه قریب به 2۰درصد افزایش یافت

بارشها در حوضه آبریز دریاچه ارومیه قریب به 2۰درصد افزایش یافت

به گزارش گل ارکیده آذربایجان غربی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی ازافزایش 19.8 درصدی بارشها در حوضه آبریز دریاچه ارومیه اطلاع داد.


جعفری در گفت و گو باایسنا بابیان اینکه در ضمن ماه جاری، ۱۶.۴میلیمتر میزان بارش ثبت شده در استان است که نسب به زمان مشابه سال قبل ۲۱ درصد رشد و نسبت به طولانی مدت ۶۰ درصد رشد داشته است، اضافه کرد: میزان بارشها در حوضه آبریز دریاچه ارومیه طی فروردین ماه امسال، ۱۷.۵میلیمتر است که در مقایسه با زمان مشابه سال قبل ۱۹.۸ درصد و نسبت به دراز مدت ۵۸.۸ درصد افزایش را نشان میدهد.
وی بااشاره به میزان بارشها در سال آبی ۹۹_ ۱۴۰۰ نیز اظهار نمود: از شروع سال آبی مذکور ۲۳۹.۵میلیمتر بارش در حوضه آبریز دریاچه ارومیه ثبت شده است که این میزان در سال آبی گذشته، ۲۴۹.۴ میلیمتر بوده است.
جعفری از کاهش ۶.۷ درصدی بارشهای ثبت شده در استان در مقایسه سال آبی جاری با سال آبی گذشته آگاهی داد و اظهار داشت: طی سال آبی جاری ۲۳۲.۵میلیمتر بارش در استان ثبت شده است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان بااشاره به آخرین وضعیت دریاچه ارومیه نیز اشاره کرد: تراز فعلی دریاچه ارومیه ۱۲۷۱.۴۲ متر است که الان ۳میلیارد و ۷۸۰ میلیون مترمکعب آب دارد.
منبع:

1400/01/07
14:34:59
5.0 / ۵
876
تگهای خبر: آب , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دوستهای گل اركیده
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است