كاشت 3500 درخت چنار كهنسال در خیابان ولیعصر

كاشت 3500 درخت چنار كهنسال در خیابان ولیعصر

گل ارکیده: مدیر عامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران از کاشت 3500 اصله درخت چنار کهنسال در خیابان ولیعصر آگاهی داد.


به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، محمد علی مختاری روز جمعه در آیین بهره برداری از فاز چهارم پروژه احیاء و ساماندهی درختان چنار خیابان ولیعصر (عج) ضمن اشاره به طرح احیای درختان خیابان ولیعصر (عج)، بیان کرد: طی سالهای گذشته برخی از درختان این خیابان به سبب ساخت و سازها، خیابان سازی و... تخریب شده بود. از شهریور ۱۳۹۶ طرح ساماندهی درختان ولیعصر در دستور کار سازمان قرار گرفت.
به گفته مختاری؛ خیابان ولیعصر (عج) در خاورمیانه نمونه است و باید نسبت به ساماندهی و حفظ آن کوشید.
وی ضمن اشاره به استقرار خیلی از مراکز و نهادها در خیابان ولیعصر (عج)، اظهار داشت: از شهریور ۱۳۹۶ تا حالا ۳۵۰۰ اصله درخت چنار کهنسال با بن ۵۰ و قدمت بالای ۱۰ تا ۱۵ سال از نهالستان های اطراف اصفهان و مشهد به وسیله تریلی و به روش روت بال به تهران آورده شده اند. این تعداد درخت در چهار فاز در خیابان ولیعصر (عج) کاشته شده اند.
به گفته متاری، امسال نیز ۱۵۰۰ اصله درخت در این خیابان کاشته شده است.

استراتژی مدیریت شهری پنجم افزایش کیفیت زندگی شهروندان است
محمد سالاری، عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز در این مراسم اظهار نمود: مدیریت شهری دوره پنجم برخلاف همه مشکلات، محدودیت های جدی مالی و بدهی های انباشته به ارث رسیده، کوشش کرد که استراتژی خودرا به سمت کیفیت زندگی یعنی ایجاد نشاط و آرامش برای شهروندان ببرد.
او با اعلان اینکه در همین راستا برای حفاظت از درختان گام های بسیاری برداشته شده است، توضیح داد: مصوبه برج-باغ در تهران کنسل شد و این مبادرت به مدلول حفظ و صیانت از باقی مانده باغات تهران است. همین طور در مناطق فرسوده و غیربرخوردار شهر تهران، حدود ۲۰ باغ مهم تملک شد. طرح موضعی صیانت، حفاظت و ساماندهی از با اهمیت ترین باغات شهر تهران یعنی کن، فرحزاد و سوهانک اجرا شد. دراین دوره مدیریت شهری، حفظ و صیانت از ۱۷۰۰ هکتار باغات کن و ۲۱۱ هزار هکتار باغات فرحزاد در یک پروسه کارشناسی مصوب شد.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران در آخر اظهار داشت: چنارهای خیابان ولیعصر (عج) برای ثبت ملی و جهانی این خیابان با هویت، نقش بسیار مهمی خواهند داشت.
منبع:

1399/12/23
11:59:25
0.0 / ۵
890
تگهای خبر: باغ , درخت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
دوستهای گل اركیده
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است