تمام نقاط ایران با كم بارشی مواجه می باشد

تمام نقاط ایران با كم بارشی مواجه می باشد

داده های هواشناسی نشان میدهد که میزان بارش ها در کشور از مهرماه تاکنون، بیش از 30 درصد کمتر از میانگین طولانی مدت بوده است همین طور تمام استانها با کم بارشی مواجه اند.به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، اطلاعات مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی نشان میدهد که از مهر ماه تا حالا در کشور حدود ۱۰۰ میلیمتر بارش داشتیم که این میزان نسبت به میانگین طولانی مدت ایران حدود ۳۴ درصد کمتر است.

از سویی دیگر میزان بارش ها در کشور طی سال آبی زراعی جاری نسبت به زمان مشابه در سال قبل ۵۲ درصد کمتر گزارش شده است.

بر اساس این گزارش، میزان بارش ها در تمامی استان های کشور کمتر از حد معمول است و پنج استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان و خراسان رضوی با کم بارشی شدید مواجه اند.

مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی گزارش داده است که میزان بارش ها از شروع مهر ماه تا حالا در سیستان بلوچستان ۹۲ درصد و در هرمزگان ۸۹ درصد کمتر از میانگین طولانی مدت است. این رقم برای استان های کرمان و خراسان رضوی به ترتیب ۶۲ درصد و ۵۷ درصد تخمین زده می شود.

میزان بارش ها در استان تهران نیز ۱۹ درصد کمتر از حد نرمال گزارش شده است.

پیش از این احد وظیفه - رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی - به ایسنا گفته بود که پیش بینی می شود کم بارشی ها در کشور تا آخر امسال جبران نشود و حتی تا آخر سال آبی با خشکسالی متوسط و شدید در کشور مواجه باشیم.
1399/12/22
20:57:54
0.0 / ۵
627
تگهای خبر: آب , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دوستهای گل اركیده
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است