بارش های پراكنده در بعضی استان ها

بارش های پراكنده در بعضی استان ها

به گزارش گل ارکیده مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به بارش های پراکنده در استان های مختلف کشور، از ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی روز پنجشنبه (۱۴ اسفند) اطلاع داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهارکرد: امروز (۱۲ اسفند) در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، سواحل دریای خزر، خراسان جنوبی، پاره ای از مناطق خراسان رضوی، شمال کرمان، یزد، همدان، مرکزی، لرستان، اصفهان و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده پیشبینی می شود.

وی ضمن اشاره به اینکه فردا (۱۳ اسفند) در شمال غرب، سواحل دریای خزر و شمال شرق بارش پراکنده رخ خواهد داد، اظهار داشت: پنجشنبه (۱۴ اسفند) با ورود سامانه بارشی جدید از غرب و شمال غرب به کشور، در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، استان های ساحلی خزر، شمال فارس، جنوب اصفهان و در اواخر وقت دامنه های جنوبی البرز بارش خواهیم داشت.

به گفته مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی، جمعه (۱۵ اسفند) با تقویت سامانه این سامانه بارشی، گستره بارش ها علاوه بر مناطق ذکر شده به شمال شرق کشیده خواهد شد. در نیمه شرقی هم وزش باد شدید رخ می دهد. روز شنبه (۱۶ اسفند) هم برای شمال شرق بارش های پراکنده پیشبینی می شود.

وی در ادامه اظهارکرد: فردا (۱۳ اسفند) دمای هوا در سواحل دریای خزر و اردبیل بین ۳ تا ۵ درجه سانتیگراد افزایش و طی فردا تا اوایل وقت پنجشنبه و جمعه (۱۴ و ۱۵ اسفند) بین ۴ تا ۶ درجه سانتیگراد کاسته می شود همینطور جمعه تا شنبه (۱۵ تا ۱۶ اسفند) در شمال شرق و شرق کشور دما بین ۴ تا ۶ درجه سانتیگراد کاسته می شود.

ضیاییان در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۱۳ اسفند) کمی ابری، در بعضی ساعات همراه با وزش باد و اواسط روز افزایش ابر با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتیگراد و روز پنجشنبه (۱۴ اسفند) نیمه ابری، در بعضی ساعات همراه با وزش باد و در اواخر وقت بارش پراکنده با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

منبع:

1399/12/12
20:56:20
0.0 / ۵
947
تگهای خبر: هوا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است