تداوم هوای قابل قبول پایتخت

تداوم هوای قابل قبول پایتخت

برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته و الان (۳ اسفند ماه) در شرایط قابل قبول قرار داشته است و تداوم این شرایط طی روز دور از انتظار نخواهد بود.به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، بنابر پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در بامداد امروز (۳ اسفند ماه) حاکمیت جو ناپایدار از تجمع آلاینده ها جلوگیری کرده و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار گرفته است.

کاهش تندی باد طی روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را محدود می کند و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق را به دنبال خواهد داشت. در اواخر وقت احتمال می رود با افزایش تندی باد از غلظت آلاینده ها کاسته شود و با وجود ترافیک شامگاهی کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

با تداوم این شرایط جوی تا بامداد فردا (۴ اسفند ماه) برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیشبینی می شود. هرچند در بعضی مناطق پرتردد احتمال افزایش غلظت آلاینده ها و وضعیت ناسالم برای گروه های حساس وجود دارد.

افزایش تدریجی تندی باد طی روز سبب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد و با استمرار وزش باد مؤثر تا اواخر وقت فردا (۴ اسفند ماه) انتظار می رود با وجود افزایش ترافیک شامگاهی، وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق برقرار شود.

به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «دی اکسید نیتروژن» با میانگین ۶۲ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۶۵ است و کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول است.

منبع:

1399/12/03
12:17:38
0.0 / ۵
840
تگهای خبر: آلاینده , شركت , كیفیت , ناسالم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است