افزایش غلظت آلاینده های هوا در شهرهای صنعتی

افزایش غلظت آلاینده های هوا در شهرهای صنعتی

به گزارش گل ارکیده مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به افزایش غلظت آلاینده های هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت طی امروز و فردا (26 و 27 بهمن) اظهار داشت: طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه (28 و 29 بهمن) در غرب و جنوب غرب کشور وزش باد شدید رخ می دهد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه طی امروز و فردا (۲۶ و ۲۷ بهمن) در بیشتر مناطق کشور جوی آرام خواهیم داشت، اظهار نمود: بدین جهت در شهرهای صنعتی و پرجمعیت با افزایش غلظت آلاینده ها مواجه خواهیم شد.

وی افزود: از اواخر وقت روز دوشنبه (۲۷ بهمن) سامانه بارشی از مرزهای غربی وارد کشور می شود و طی روز سه شنبه (۲۸ بهمن) در بعضی استان های واقع در شمال غرب، غرب، به تدریج دامنه های زاگرس مرکزی و البرز مرکزی فعال خواهد بود.

به گفته ضیاییان طی روز چهارشنبه (۲۹ بهمن) این سامانه تقویت می شود و در شمال غرب، غرب، جنوب غرب و استان های واقع در دامنه های البرز مرکزی سبب بارش باران و وقوع رعد و برق و در ارتفاعات و نقاط سردسیر سبب بارش برف می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اعلان اینکه طی روز پنجشنبه (۳۰ بهمن) علاوه بر این مناطق، شمال شرق کشور متاثر از این سامانه بارشی خواهد شد، اظهارکرد: شدت بارش طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۲۹ و ۳۰ بهمن) در استان های واقع در غرب، دامنه های زاگرس مرکزی و البرز مرکزی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۲۸ و ۲۹ بهمن) در غرب و جنوب غرب کشور وزش باد شدید رخ می دهد، اظهار داشت: در بعضی نقاط استان های خوزستان، کرمانشاه و ایلام خیزش گرد و خاک دور از انتظار نیست.

ضیاییان در ادامه با اعلان اینکه طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۲۸ و ۲۹ بهمن) وزش باد گرم جنوبی در استان های ساحلی خزر و اردبیل رخ می دهد، اظهار نمود: بدین جهت ذوب برف و احتمال وقوع بهمن در دامنه های البرز مرکزی دور از انتظار نیست همین طور طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۲۹ و ۳۰ بهمن) در بیشتر مناطق کشور وزش باد شدید خواهیم داشت و در نواحی مرکزی و شرقی خیزش گرد و خاک پیش بینی می شود.

وی اضافه کرد: طی روزهای پنجشنبه و جمعه (۳۰ بهمن و ۱ اسفند) نیز کاهش محسوس دما در نوار شمالی کشور رخ می دهد. خلیج فارس نیز از روز سه شنبه تا پنجشنبه (۲۸بهمن تا ۳۰ بهمن) و دریای خزر طی روزهای پنجشنبه و جمعه (۳۰ بهمن و ا اسفند) مواج خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در آخر درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲۷ بهمن) صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتیگراد و طی روز سه شنبه (۲۸ بهمن) نیز کمی ابری تا نیمه ابری، گاهی همراه با وزش باد و با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۲۰ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع:

1399/11/26
15:54:19
0.0 / ۵
696
تگهای خبر: آلاینده , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است