سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال 2018

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال 2018

به گزارش گل ارکیده نتایج یک بررسی نشان می دهد: سوختهای فسیلی عامل ۸.۷ میلیون مورد فوت در جهان طی سال ۲۰۱۸ بوده است.


به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، آلودگی هوای ناشی از سوختهای فسیلی از قبیل ذغال سنگ عامل فوت ۸.۷ میلیون نفر در جهان در سال ۲۰۱۸ بوده است که نشان داده است از هر پنج مورد فوت گزارش شده در این سال سوختهای فسیلی عامل فوت یک نفر بوده است.
همینطور در این بررسی آمده است: کشورهایی که بیشترین میزان مصرف سوختهای فسیلی را داشته اند بالاترین آمار فوتیها را گزارش کرده اند و بیشتر از یک مورد از ۱۰ مورد فوتی در ایالات متحده و منطقه اروپا به علت آلودگی هوا ناشی از سوختهای فسیلی بوده است.
علاوه بر این، نزدیک به یک سوم از موارد فوتی در شرق آسیا همچون چین بر اثر آلودگی هوا ناشی از این سوختها بوده است. موارد فوتی در آمریکای جنوبی و آفریقا به صورت قابل ملاحظه ای کمتر بوده است.
آمار فوتیهای ناشی از سوختهای فسیلی نسبت به آنچه پیش از این برآورد شده بود بالاتر بوده و حتی محققان این بررسی را هم متعجب ساخته است.
یکی از محققان این مطالعه از کالج لندن اظهار داشت: ابتدا نسبت به نتایج بدست آمده تردید داشتیم اما با بررسیهای بیشتر تأثیر آلودگی ناشی از این سوختها بیشتر آشکار شد.
به گزارش گل ارکیده به نقل از روزنامه گاردین، به قول محققان فوت ۸.۷ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ نشان داده است که سوختهای فسیلی یکی از عوامل اصلی در بار جهانی بیماری و مرگ و میر است.
منبع:

1399/11/23
13:03:09
0.0 / ۵
586
تگهای خبر: آلودگی , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
دوستهای گل اركیده
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است