افتتاح سه طرح محیط زیستی در شهر تهران

افتتاح سه طرح محیط زیستی در شهر تهران

به گزارش گل ارکیده رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران از افتتاح چند طرح زیست محیطی همزمان با چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در تهران اطلاع داد.


به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، فاطمه برنا در تشریح این خبر ضمن اشاره به اینکه طرح هایی که امروز راه اندازی شد در حوزه پساب در ارتباط با واحدهای صنعتی و بیمارستانی بوده، اضافه کرد: این طرح ها با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال راه اندازی و به بهره برداری رسید.
ایشان در ادامه با اشاره به اینکه یکی از طرحها بهره برداری از سیستم تصفیه فاضلاب بیمارستان نیکان مستقر در غرب تهران است، اظهار نمود: سیستم تصفیه فاضلاب این مجموعه از نوع SBBR با راندمان بالا بوده و خروجی پساب سیستم، مجدد بازچرخانی می شود.

برنا همینطور به ارتقاء و بهینه سازی سیستم ظرفیت تصفیه فاضلاب مرکز طبی کودکان با اعتباری بالغ بر سیزده میلیارد ریال اشاره داشت و اضافه کرد: عمکرد این تصفیه خانه مورد تایید محیط زیست بوده و وارد مدار فعالیت شده است.

او همینطور با اشاره به اینکه بهینه سازی و رفع نقصها تصفیه خانه فاضلاب داروسازی لقمان از دیگر طرح های مورد بهره برداری بود، خاطرنشان کرد: شرکت دارو سازی لقمان یکی از قدیمی ترین واحد های فعال در زمینه تولید دارو و محصولات بهداشتی است که با عنایت به نوع و میزان تولید فاضلاب و پساب حاصل از فعالیت، به بهینه سازی و اصلاح سیستم نیاز داشت، با پیگیری های به عمل آمده و اعطای فرصت لازم به این واحد با اتمام عملیات اجرایی و بعد از نمونه برداری و تایید خروجی، تصفیه خانه فاضلاب به بهره برداری رسید.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران افزود: هم اکنون ورودی سیستم تصفیه فاضلاب این واحد به ۳۰۰ مترمکعب در شبانه روز ارتقاء یافته است و کلیه فاضلاب های صنعتی و بهداشتی را پوشش می دهد.

برنا همینطور در مورد چگونگی و نحوه عملکرد تصفیه خانه های فاضلاب خاطرنشان کرد: در راه اندازی سیستم های تصفیه فاضلاب مبحث با اهمیت راهبری آن است، چون که در صورت عدم مدیریت و نظارت صحیح بر عملکرد سیستم ضمن هدر رفت هزینه و انرژی واحد، همچنان انتقال آلودگی به محیط محفوظ و صدمه جدی برای محیط زیست است و بدین منظور می طلبد مسؤلان به منظور کاهش در هزینه و پیشگیری از تبعات احتمالی با دقت و حساسیت نسبت به این مورد توجه داشته باشند.

برنا بیان نمود: تبعات عملکرد غیر اصولی بیمارستان ها و مراکز درمانی با عنایت به نوع فعالیت آنها چه در بخش مدیریت پسماند و چه در بخش مدیریت پساب، بسیار قابل توجه و ملاحظه بوده و انتظار سازمان حفاظت محیط زیست از این مراکز توجه همه جانبه به موضوعات محیط زیست است.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران در انتها تصریح کرد: از آغاز سال تابحال ۹ مورد سیستم تصفیه فاضلاب در حوزه های صنعتی و درمانی به بهره برداری رسیده است و با پروژه هایی که امروز به بهره برداری رسید این تعداد به ۱۲مورد می رسد.
منبع:

1399/11/21
20:46:28
0.0 / ۵
912
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است