معاون سازمان حفاظت محیط زیست كشور:

۸۰ درصد معضلات زیست محیطی ناشی از نبود آگاهی و آموزش است

۸۰ درصد معضلات زیست محیطی ناشی از نبود آگاهی و آموزش است

به گزارش گل ارکیده معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست کشور اظهار داشت: 80 درصد معضلات زیست محیطی و عدم حفاظت از محیط زیست ناشی از نبود آگاهی و آموزش است.به گزارش گل ارکیده به نقل از مهر، ژیلا مهدی آقایی بامداد دوشنبه در دیدار با استاندار اردبیل با اشاره به لزوم آگاهی و آموزش به مردم و مسئولین درباب حفاظت از محیط زیست اظهار نمود: متأسفانه طبق بررسی های انجام شده مشخص شده که ۸۰ درصد معضلات زیست محیطی و عدم حفاظت از محیط زیست ناشی از نبود آگاهی و آموزش است.
وی با تاکید بر ارائه آموزش گسترده حفظ محیط زیست به تمام آحاد جامعه اضافه کرد: متأسفانه چنین برداشت شده است که آموزش مختص مردم بوده و مسئولین نیازی به آموزش در حوزه حفاظت از محیط زیست ندارند این در حالیست که تخریب محیط زیست بعضاً به خاطر عدم آگاهی مسئولین اتفاق می افتد.
مهدی آقایی اضافه کرد: بطور قطع ارائه آموزش های زیست محیطی از کودکی می تواند نتایج خوبی را در رفتارهای بزرگسالان آینده در جامعه نشان دهند و در همین راستا خانواده و آموزش و پرورش باید با احساس مسئولیت جدی وارد عمل شوند.
معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست کشور به نقش سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه حفاظت محیط زیست اشاره نمود و اظهار داشت: اگر آموزش ها را مردمی نماییم و خود مردم را دخیل در حفظ و حراست از منابع خدادادی نماییم در آینده گرفتار چالش جدی نخواهیم شد.
استاندار اردبیل نیز در این دیدار با اعلان اینکه آموزش های زیست محیطی در سنین پایین به کودکان ارائه شود، اضافه کرد: در تمام موضوعات آموزشی باید از سنین کودکی برنامه ریزی های منسجمی را انجام داد چونکه خروجی آموزش در سنین پایین در تغییر رفتارهای جامعه در بزرگسالی مؤثر است.
اکبر بهنامجو کاهش لطمه های اجتماعی را مستلزم آموزش و فرهنگ سازی دانست و اظهار داشت: رفتارهای زیست محیطی در کنار سایر رفتارهای اجتماعی باید مورد توجه قرار گیرد و بر این مهم اعتقاد داریم.


منبع:

1399/11/20
21:50:51
0.0 / ۵
932
تگهای خبر: زیست محیطی , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است