بارش برف و باران و وزش باد شدید در بیشتر مناطق كشور

بارش برف و باران و وزش باد شدید در بیشتر مناطق كشور

به گزارش گل ارکیده مدیرکل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی از بارش برف و باران، وزش باد شدید و کاهش محسوس دما در بیشتر مناطق کشور اطلاع داد و اظهار داشت: سامانه بارشی تا روز جمعه (۳ بهمن) در کشور فعال خواهد بود.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: طی امروز (۱ بهمن) در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، زنجان، قزوین، شمال و شرق خوزستان، شمال غرب چهارمحال و بختیاری، همدان، مرکزی و از اوایل شب در بعضی نقاط استان های تهران و البرز و بعد ازظهر با نفوذ توده هوای سرد در استان های گیلان و مازندران بارش برف، باران و وزش باد شدید رخ می دهد.

وی ضمن اشاره به اینکه فردا (۲ بهمن) گستره فعالیت سامانه بارشی کل دامنه های جنوبی البرز، شمال شرق، شرق، شرق سواحل و بعضی از مناطق مرکز کشور را هم در بر می گیرد، اظهارکرد: از بعد ازظهر این روز بارش در نوار غربی کاسته می شود و وزش باد و کاهش محسوس دما بخصوص در نیمه شمالی کشور پیشبینی می شود.

به گفته ضیاییان طی روز جمعه (۳ بهمن) در شمال شرق کشور بارش پراکنده برف و باران رخ می دهد و به تدریج سامانه بارشی از کشور خارج خواهد شد همینطور از روز چهارشنبه تا جمعه (۱ تا ۳ بهمن) دما در بیشتر مناطق کشور به صورت محسوسی کاسته می شود.

وی اضافه کرد: بیشترین مقدار کاهش دما در شمال شرق و شرق بین ۱۵ تا ۲۰ درجه سانتیگراد، در شمال غرب، دامنه های جنوبی البرز و سواحل دریای خزر بین ۱۰ تا ۱۵ درجه سانتیگراد و در غرب، مرکز، بخش هایی از جنوب و جنوب غرب بین ۶ تا ۱۰ درجه سانتیگراد خواهد بود.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در ادامه با اشاره به اینکه طی امروز و فردا (۱ و ۲ بهمن) دریای خزر، خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج است، اظهار داشت: وزش باد شدید هم طی فردا در سطح کشور بخصوص در نیمه شرقی رخ می دهد و طی جمعه (۳ بهمن) هم در شرق و جنوب شرق تداوم دارد.

ضیاییان در ادامه اظهار نمود: طی روزهای شنبه و یکشنبه (۴ و ۵ بهمن) در بیشتر منطقه کشور آسمان صاف و هوای سرد ماندگار است همینطور در شهرهای صنعتی و پرجمعیت غبار صبحگاهی پدیده غالب خواهد بود.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۲ بهمن) ابری همراه با وزش باد، در بعضی ساعات بارش باران و برف همراه با وزش باد شدید با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۷ درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (۳ بهمن) هم صاف تا کمی ابری گاهی وزش باد با حداقل دمای ۴- و حداکثر دمای ۵ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

منبع:

1399/11/01
12:11:49
0.0 / ۵
654
تگهای خبر: هوا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است