انصاری مطرح كرد؛

سه سناریوی تشخیص منبع انتشار بوی نامطبوع بررسی می شود

سه سناریوی تشخیص منبع انتشار بوی نامطبوع بررسی می شود

به گزارش گل ارکیده مدیرکل محیط زیست شهرداری اظهار نمود: ارتباط بین نقاط انفصال فاضلاب شهری با بوی نامطبوع تهران بعنوان یکی از سناریوها همیشه مطرح است.


به گزارش گل ارکیده به نقل از مهر، نشست تخصصی بررسی سناریوهای محتمل بوی نامطبوع شهر تهران با حضور مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار، نمایندگان شرکت آب و فاضلاب تهران، دبیر کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران و نمایندگان معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران و شرکت خاکریز آب اجرا شد. شینا انصاری با اشاره به پارامترهای تشدیدکننده انتشار بوی نامطبوع شهر تهران مانند رطوبت هوا، وارونگی دما و آلودگی هوا خصوصاً در فصل پاییز و زمستان، اظهار داشت: بحث بو پیچیدگی های زیادی دارد و بسادگی قابل اندازه گیری نیست. در حقیقت، در سطح دنیا نیز آلودگی بو یک موضوع نسبتاً جدید است.
مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار تصریح کرد: در سال قبل دستگاه هایی توسط سازمان مدیریت بحران خریداری شد و در چند منطقه منتخب همچون منطقه ۷، میزان بو اندازه گیری شد که نشان داد میزان گوگرد در زمان انتشار بوی نامطبوع بالا بوده. اما همچنان منبع و کانون این آلودگی مبهم مانده است.
وی ادامه داد: با وجود اینکه دستگاه های پایش کیفیت هوا نیز نشان از بالا بودن میزان دی اکسید گوگرد در زمان استشمام بوی نامطبوع می دهد، اما بعضی از اساتید دانشگاهی که در این پروژه همکاری دارند، هنوز به قطعیت ارتباط بین میزان ترکیبات گوگردی با بوی نامطبوع تهران نرسیده اند. انصاری با اعلان اینکه هم اکنون اندازه گیری میزان بو و شناسایی منابع آن در سطح دنیا به صورت آزمایشگاهی و بوسیله پمپ های نمونه برداری انجام می شود، اضافه کرد: این روش زمان بر بوده و نیازمند برنامه ریزی های دقیق تری است، که در این راستا اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار اقدام به ایجاد کارگروهی متشکل از اساتید دانشگاهی و متخصصان این حوزه نموده تا بتوان در کمترین زمان ممکن به نتیجه ای قطعی و مشخص رسید. مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار اظهار نمود: ارتباط بین نقاط انفصال فاضلاب شهری با بوی نامطبوع تهران به عنوان یکی از سناریوها همیشه مطرح است، بدین سبب این مساله نیز نیازمند بررسی های دقیق تر با همکاری سازمان های متولی است. وی اشاره کرد: در سطح شهر برخی کانون های مولد بو وجود دارد که در زمان اینورژن یا آلودگی هوا، شدت بوی آنها بیشتر شده و به استشمام می رسد. این کانون ها نیز باید شناسایی شده و با هم اندیشی سایر سازمان ها راهکارهای موضعی برای آنها ارائه شود. انصاری در آخر خاطرنشان ساخت: همین طور شهرداری تهران علاوه بر در اختیار داشتن سامانه ۱۳۷، مبادرت به تشکیل کارگروه های تخصصی کارشناسی در سطح مناطق ۲۲ گانه و تهیه کاربرگ آنالیز شناسایی بوی نامطبوع برای استفاده آنها بمنظور بررسی کانون اصلی بوی نامطبوع شهر تهران کرده است. در این جلسه ضمن ارائه گزارش های حاصل از بررسی های کارشناسی و تخصصی توسط هر یک از سازمان های حاضر، مقرر گردید، جلسات کارگروه به صورت مداوم تا حل این مساله با حضور بخش های ذیربط اجرا شود.


منبع:

1399/10/11
00:45:31
0.0 / ۵
987
تگهای خبر: آب , آلودگی , خرید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است