مدیركل حفاظت محیط زیست استان قم:

مجتمع پالایشگاهی سراجه در زمینه بیابان زدایی مشاركت كند

مجتمع پالایشگاهی سراجه در زمینه بیابان زدایی مشاركت كند

به گزارش گل ارکیده قم مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم اظهار داشت: مجتمع پالایشگاهی سراجه در مرکز یکی از کانون های فعال گرد و غبار قرار گرفته و می تواند در زمینه بیابان¬زدایی در این منطقه همکاری و مشارکت فعالانه ای داشته باشد.


سید رضا موسوی مشکینی در بازدید از مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی سراجه در سخنانی گفت: همکاری ها و تعاملات خوبی در هر دو مجموعه شکل گرفته است و باید برای رسیدن به سطح مطلوبی از مؤلفه های زیست محیطی گام های مؤثری برداشته شود.
وی با اعلان اینکه موضوع پسماند یکی از اولویت های سازمان حفاظت محیط زیست بوده و دفتر مستقلی با همین عنوان در سازمان شکل گرفته است، اشاره کرد: مدیریت پسماندها در حوزه های صنعتی، پزشکی و کشاورزی باید از طرف تولیدکننده های پسماند به صورت کاملا روشن و مشخص صورت گیرد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به وجود پسماندهای بسیار آلاینده در مجتمع پالایشگاهی سراجه، مدیریت اصولی این پسماندها و نظارت دقیق بر روند انجام آنرا بسیار مهم دانست و اظهار داشت: خوداظهاری زیست محیطی در این مجتمع باید به صورت فصلی انجام شده و هماهنگی های لازم با این اداره کل صورت گیرد.
او در آخر با اعلان اینکه مجتمع پالایشگاهی سراجه در مرکز یکی از کانون های فعال گرد و غبار قرار گرفته است، اشاره کرد: این مجتمع می تواند در امتداد انجام مسؤولیت های اجتماعی، با همکاری دستگاههای اجرائی ذیربط نسبت به کاشت گسترده گیاهان بومی و بیابان¬زدایی در این منطقه اقدام و مشارکت کند.



1399/10/06
22:45:36
5.0 / ۵
861
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است