هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم می باشد

هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم می باشد

به گزارش گل ارکیده برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، درحال حاضر کیفیت هوای پایتخت با شاخص میانگین ۱۰۴ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.


به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا از آن حکایت می کند که در بامداد روز پنجشنبه (۴ دی ۹۹) با عدم وزش باد و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته همراه با آغاز تردد خودرو ها، در بیشتر مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس خواهد بود.
به تدریج با افزایش نسبی تندی باد و افزایش میزان ناپایداری جوی در خلال روز، شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد. با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت پنجشنبه و گاهی وزش باد مؤثر همراه با بارش پراکنده، پیشبینی می شود با وجود افزایش ترافیک شامگاهی، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل قبول قرار گیرد.
در بامداد روز جمعه (۵ دی ۹۹) با وجود کاهش ترافیک صبحگاهی در روز تعطیل، عدم وزش باد مؤثر سبب افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد خواهد شد. در خلال روز با افزایش تندی باد شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها و بهبود کیفیت هوا فراهم خواهد شد.
شایان ذکر است در اواخر وقت جمعه با افزایش ترافیک شامگاهی و عدم وزش باد مؤثر، افزایش غلظت ذرات معلق و درنتیجه برقراری وضعیت نامطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.
به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، کیفیت هوای پایتخت با شاخص میانگین ۱۳۱ در ۲۴ ساعت گذشته و هم اکنون با شاخص ۱۰۴ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.
منبع:

1399/10/05
00:52:22
5.0 / ۵
767
تگهای خبر: آلاینده , شركت , كیفیت , ناسالم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است