آلودگی هوای پایتخت وارد هشتمین روز پی در پی شد

آلودگی هوای پایتخت وارد هشتمین روز پی در پی شد

گل ارکیده: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت برای هشتمین روز پی در پی آلوده و در محدوده ناسالم برای گروه های حساس است این درحالیست که روز گذشته (29 آذرماه) در ساعاتی هوای تهران در محدوده قابل قبول بود.به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در صبحگاه امروز (۳۰ آذر ماه) کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته که عموما ناشی از عدم وزش باد مؤثر و افزایش تردد خودرو ها است.

طی روز با حاکمیت جو پایدار و تندی ناچیز باد، شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد و کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی می ماند.

با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت پیش بینی می شود با افزایش ترافیک شامگاهی در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد، هرچند با افزایش تندی باد در ساعات پایانی امشب (۳۰ آذر ماه) تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد.

در اولین ساعات فردا (۱ دی ماه) با افزایش تردد خودرو ها و عدم وزش باد انتظار می رود غلظت آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق افزایش پیدا کند و در بعضی مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد. طی روز نیز مشابه روز قبل حاکمیت جو پایدار موجب تجمع آلاینده ها خواهد شد.

با استمرار این شرایط جوی تا ساعات پایانی فردا (۱ دی ماه) پیش بینی می شود کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۱۰۴ بود و هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۱۴ است و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس است.

در چنین شرایطی سفارش می شود افراد مبتلا به بیماریهای قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان کارهای طولانی و سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

منبع:

1399/09/30
13:39:14
5.0 / ۵
749
تگهای خبر: آلاینده , آلودگی , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است