ورود دو سامانه بارشی جدید به كشور

ورود دو سامانه بارشی جدید به كشور

به گزارش گل اركیده مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی از ورود دو سامانه بارشی جدید به كشور اطلاع داد و اظهار داشت: این سامانه های بارشی سبب بارش برف و باران در بعضی مناطق كشور می شوند.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: طی امروز (۱۰ آذر) در سواحل دریای خزر، شمال غرب، شمال شرق، پاره ای از نقاط غرب کشور، شمال و شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب فارس، شمال بوشهر و شمال خلیج فارس بارش پراکنده پیشبینی می شود.

وی ضمن اشاره به اینکه از بعد ازظهر فردا (۱۱ آذر) با ورود سامانه بارشی از جنوب و جنوب غرب کشور بارش در خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، غرب فارس، شمال بوشهر و شمال خلیج فارس شروع می شود، اظهارکرد: طی روز چهارشنبه (۱۲ آذر) این سامانه تقویت می شود و مناطقی از جنوب غرب، غرب، جنوب، مرکز و دامنه های جنوبی البرز را دربر می گیرد.

به گفته ضیاییان طی روز پنجشنبه (۱۳ آذر) این سامانه علاوه بر مناطق ذکر شده سواحل شمالی و شمال شرق کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد و به تدریج از بعد ازظهر روز جمعه (۱۴ آذر) از شمال شرق کشور خارج خواهد شد.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه پیامد ورود این سامانه بارشی به کشور بارش باران، در مناطق جنوبی وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در مناطق سردسیر و کوهستانی بارش برف است، اظهار داشت: سامانه بارشی دیگری از عصر روز جمعه (۱۴ آذر) از سمت جنوب وارد کشور می شود.

ضیاییان افزود: طی روز چهارشنبه (۱۲ آذر) شدت بارش ها در استان های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، لرستان، ایلام، غرب فارس و غرب اصفهان خواهد بود همینطور از امروز بعد ازظهر تا آخر هفته شمال و مرکز خلیج فارس مواج پیشبینی می شود.

وی با اشاره به اینکه به تدریج از امروز (۱۰ آذر) در بیشتر نقاط کشور افزایش دما را تا آخر هفته شاهد خواهیم بود، اظهارکرد: طی روزهای پنجشنبه و جمعه (۱۳ و ۱۴ آذر) در شمال شرق، شرق و بخش هایی از جنوب شرق کشور کاهش دما رخ می دهد همینطور این نوسانات دمایی حدود ۳ تا ۶ درجه سانتیگراد خواهد بود.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۱۱ آذر) کمی ابری همراه با غبار صبحگاهی، گاهی وزش باد با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه (۱۲ آذر) هم کمی ابری، گاهی وزش باد، در بعضی ساعات غبار محلی و در بعد ازظهر افزایش ابر و گاهی بارش پراکنده باران با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

منبع:

1399/09/10
22:47:17
5.0 / ۵
1185
تگهای خبر: هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است