رئیس اداره محیط زیست دامغان:

۳ شكارچی كبك در مناطق حیات وحش دامغان دستگیر شدند

۳ شكارچی كبك در مناطق حیات وحش دامغان دستگیر شدند

به گزارش گل اركیده رئیس اداره محیط زیست دامغان از شكار كبك در مناطق حیات وحش این شهرستان آگاهی داد و اظهار داشت: در این راستا سه شكارچی دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.علی آذر پور در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه به دنبال گزارش های واصله در خصوص وجود شکارچی در منطقه نیروهای یگان حفاظت محیط زیست دامغان بلافاصله وارد میدان شدند، اظهار داشت: در عملیات نخست محیط بانان با اشراف اطلاعاتی جامع و کامل توانستند دو شکارچی را در مناطق دامغان دستگیر کنند.
وی اضافه کرد: در بازرسی های اولیه این دو متهم لاشه یک قطعه کبک وحشی همراه با دوقبضه سلاح بادی pcp و مقداری ساچمه کشف و ضبط و متخلفان به مراجع قضائی شهرستان دامغان عرضه شدند.
رئیس اداره محیط زیست دامغان بابیان اینکه طی عملیات دیگری ردپای شکارچی کبک در مناطق این شهرستان مورد شناسایی قرار گرفت، اظهار داشت: محیط بانان در یک عملیات غافلگیرانه توانستند این متخلف را دستگیر کنند.
آذر پور بابیان اینکه این شکارچی یک کبک را شکار کرده بود، در ادامه اشاره کرد: در بازرسی از این متخلف یک قبضه سلاح شکاری دولول و دو تیر فشنگ نیز کشف و فرد متخلف به مراجع قضائی شهرستان معرفی گردید.
وی بابیان اینکه شکارچیان حیات وحش به پرداخت جریمه نقدی و در بعضی مواقع زندان محکوم می شوند، اضافه کرد: بااینکه این جرایم برای این متخلفان وجود دارد اما باید اذعان داشت که خسارت وارده به محیط زیست به سبب شکار قابل جبران نخواهد بود پس از شهروندان درخواست داریم در صورت مواجه با موارد مشکوک حتما آنرا به محیط زیست اطلاع دهند تا پیش از شکار به پرونده رسیدگی شود.


منبع:

1399/09/09
11:55:44
5.0 / ۵
1077
تگهای خبر: محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است