زندگی میلیاردها نفر از مردم جهان تحت تأثیر كمبود آب

زندگی میلیاردها نفر از مردم جهان تحت تأثیر كمبود آب

به گزارش گل اركیده آمارها نشان داده است كه بیشتر از سه میلیارد نفر از مردم جهان تحت تأثیر كمبود آب قرار دارند.


به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، آمارها از آن حکایت می کند که هم اکنون کمبود آب در مناطق مختلف جهان، زندگی بیشتر از سه میلیارد نفر از مردم را تحت تأثیر قرار داده و میزان آب سالم در دسترس برای هر فرد در مدت بیشتر از دو دهه یک پنجم کاهش داشته است.
بررسی ها نشان داده است حدود ۱.۵ میلیارد نفر از مردم جهان از کمبود شدید آب یا حتی خشکسالی رنج میبرند چون که تلفیقی از عوامل مختلف همچون نامطلوب بودن وضعیت جوی، افزایش تقاضا و مدیریت ضعیف، کشاورزی را در سرتاسر جهان با مشکل روبرو کرده است.
در عین حال سازمان ملل اخطار داده است که میلیاردها نفر در جهان با خطر گرسنگی و کمبود گسترده و مزمن مواد غذایی بر اثر ناکامی در حفظ منابع آبی و مقابله با بحران آب و هوایی روبرو هستند.
مدیر کل سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل (FAO) اظهار داشت: ما باید کمبود آب ناشی از عدم تعادل بین عرضه و تقاضا برای منابع آب شیرین) و هم کمبود آبی را که در الگوهای نامناسب بارندگی نشان داده می شود، بسیار جدی بگیریم چونکه این ها واقعیاتی هستند که همه ما با آن زندگی می نماییم و لازم است این مورد در بحث کشاورزی هم مورد توجه قرار گیرد.
به گزارش روزنامه گاردین، وی ادامه داد: اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد همچون از بین بردن گرسنگی و بهبود دسترسی به آب پاک هنوز محقق نشده اما برای بهبود روش های کشاورزی در سرتاسر جهان و مدیریت عادلانه منابع، باید کارهای بیشتری صورت گیرد.
منبع:

1399/09/08
21:11:36
5.0 / ۵
935
تگهای خبر: آب , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است