هوای پایتخت قابل قبول است

هوای پایتخت قابل قبول است

برپایه اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوا الان در محدوده قابل قبول است. هر چند كه كاهش كیفیت هوا در بعضی ساعت در بعضی مناطق پر تردد پیشبینی می شود.به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، بر مبنای پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، با برقراری جو آرام در صبحگاه امروز (۲۷ آبان ماه) و همزمان با آغاز تردد خودرو ها شاهد افزایش غلظت ذرات معلق هستیم و کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

به تدریج طی روز وزش باد مؤثر شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را تاحدودی فراهم خواهد نمود. در اواخر وقت هم عدم وزش باد مؤثر و افزایش ترافیک شامگاهی سبب می شود غلظت ذرات معلق افزایش پیدا کند و به تبع آن کیفیت هوای برخی مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد. هرچند با افزایش تندی باد در ساعات پایانی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد.

صبح فردا (۲۸ آبان ماه) هم زمان با آغاز تردد خودرو ها بر غلظت ذرات معلق افزوده می شود، بااین حال در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار خواهد داشت.

رشد ناپایداری جوی طی روز تا حدودی سبب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد. افزایش تندی باد همراه با احتمال رگبار پراکنده تا ساعات پایانی فردا (۲۸ آبان ماه) از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد نمود و پیشبینی می شود با وجود افزایش حجم ترافیک شامگاهی در بیشتر مناطق کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول قرار بگیرد.

به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۷۹ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۱ است و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1399/08/27
12:41:16
5.0 / ۵
1108
تگهای خبر: آب , آلاینده , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است