مدیركل محیط زیست استان مركزی خبر داد؛

تداوم وضعیت هوای ناسالم اراك برای دهمین روز متوالی

تداوم وضعیت هوای ناسالم اراك برای دهمین روز متوالی

مدیر كل محیط زیست استان مركزی اظهار داشت: شاخص كیفیت هوای شهر اراك ساعت ۱۱ بامداد امروز به عدد ۱۲۰ رسیده كه مبین ناسالم بودن آن برای گروه های حساس است.رضا میرزایی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد آخرین وضعیت شاخص کیفیت هوای اراک اظهار نمود: بر مبنای اطلاعات دریافت شده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوا، شاخص کیفیت هوای اراک در روز جاری (سوم آبان ماه) به وضعیت ناسالم رسیده است.
وی افزود: ارزیابی ساعت ۱۱ بامداد امروز ایستگاه شریعتی واقع در بلوار میرزای شیرازی نشانگر آن است که شاخص کیفیت هوای اراک به ۱۲۰ رسیده و برای گروه های حساس وضعیت ناسالم را دارد. مربوط به بوده است.
مدیر کل محیط زیست استان مرکزی تصریح کرد: شاخص ها نشان دهنده این است که در دهمین روز متوالی عامل اصلی آلودگی هوای شهر اراک ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون است.
میرزایی اضافه کرد: با عنایت به تداوم آلودگی ها از چند روز گذشته و تشدید شیوع بیماری کرونا رعایت چندین نکته ضروریست همچون اینکه مبتلایان باید از هر گونه رفت و آمد در محیط های شلوغ و پر رفت و آمد اجتناب کنند.
وی تصریح کرد: تمامی بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان از فعالیت بدنی در فضای باز جدا بپرهیزند.
میرزایی ضرورت دقت در هنگام سوخت گیری جایگاه ها و پیشگیری از سر ریز شدن بنزین و سایر سوخت ها را مهم برشمرد و اضافه کرد: باید از انجام هرگونه فعالیت که منجر به افزایش آلودگی هوا می شود مانند روشن کردن آتش در معابر، سوزاندن لاستیک، عملیات قیرکاری و عمرانی و مانند آن خود داری شود.

1399/08/04
18:08:31
5.0 / ۵
1174
تگهای خبر: آب , آلودگی , كیفیت , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است