مدیركل محیط زیست استان مركزی هشدار داد؛

تشدید وضعیت ناسالم هوای اراك در نهمین روز متوالی

تشدید وضعیت ناسالم هوای اراك در نهمین روز متوالی

به گزارش گل اركیده مدیركل محیط زیست استان مركزی اظهار داشت: در نهمین روز متوالی شاخص كیفیت هوای شهر اراك برای گروه های حساس ناسالم اعلام شده است.رضا میرزایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباب آخرین وضعیت شاخص کیفیت هوای اراک اظهار نمود: اطلاعات دریافتی از ایستگاه های سنجش آلودگی هوا، در روز جاری (دوم آبان ماه) نشانگر تداوم وضعیت ناسالم هوای اراک در نهمین روز متوالی است.
وی افزود: شاخص آلودگی هوای اراک ساعت هفت بامداد امروز به ۱۲۳ رسید و ناسالم برای گروه های حساس اعلام گردید که مربوط به ایستگاه شریعتی واقع در بلوار میرزایی شیرازی بوده است.
به گفته میرزایی عامل اصلی این آلودگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون بوده است.
مدیرکل محیط زیست استان مرکزی اظهار داشت: باتوجه به تداوم آلودگی از چند روز گذشته تمام بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان از هرگونه فعالیت بدنی در فضای باز جدا اجتناب کنند.
میرزایی عنوان کرد: با وجود شیوع بیماری کرونا و اثرات زیانبار آن برای مبتلایان باید از هر گونه رفت آمد در محیط های شلوغ و پر رفت و آمد خودداری شود.
وی اظهار داشت: در هنگام سوخت گیری در جایگاه ها باید دقت لازم را به عمل آورد و از سرریز شدن بنزین و سایر سوخت ها جلوگیری کرد.
به گفته میرزایی باید از انجام هرگونه فعالیت که منجر به افزایش آلودگی هوا می شود مانند روشن کردن آتش در معابر، سوزاندن لاستیک، عملیات قیر کاری و عمرانی و مانند آن خودداری شود.


منبع:

1399/08/03
23:50:19
5.0 / ۵
1210
تگهای خبر: آب , آلودگی , كیفیت , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است