كارشناس حیات وحش محیط زیست هرمزگان اعلام كرد:

آغاز كوچ پرندگان به سواحل و تالاب های هرمزگان

آغاز كوچ پرندگان به سواحل و تالاب های هرمزگان

كارشناس حیات وحش محیط زیست هرمزگان از آغاز مهاجرت پرندگان آبزی و كنار آبزی به زیستگاه های هرمزگان اطلاع داد.به گزارش گل ارکیده به نقل از مهر، فهیمه گودرزی اظهارداشت: هرسال پاییز حدود نود گونه انواع پرندگان آبزی و کنارآبزی به استان سفر می کنند؛ این پرندگان از سیبری و آسیای میانه به تالاب های هرمزگان مهاجرت کردند و تا بهار سال آینده در استان می مانند.
وی با اشاره به اینکه مسیرهای اصلی پرندگان مهاجر، مسیر پروازی آفریقایی- اوراسیایی، مسیر پروازی آسیای مرکزی، مسیر پروازی شرق آسیا-استرالیایی و مسیر پروازی نیمکره غربی است، اضافه کرد: شمارش پرندگان در سایت های سرشماری همه ساله از دیماه شروع می شود و یک ماه ادامه دارد.
کارشناس حیات وحش محیط زیست هرمزگان با اشاره به اینکه هرمزگان ۵۵ سایت سرشماری پرندگان دارد، خاطرنشان کرد: پرندگان مهاجر از نوع حواصیلیان، آبچلیکیان، سلیمیان، کاکاییان، باکلانیان و پرستوهای دریایی هستند.
گودرزی اظهار داشت: تغییرات آب و هوایی، توسعه ناپایدار، خسارت زیستگاه، نشت و ریزش مواد نفتی در دریا، تولید سوخت با منشأ گیاهی و توسعه زمین های کشاورزی، توربین های بادی، دکل های مخابراتی، ساختمان های بلند و پنجره ها، آلودگی نوری و زباله ها و پلاستیک از عوامل تهدید و تأثیرگذار در روند زندگی و مهاجرت پرندگان است.منبع:

1399/07/25
15:38:01
5.0 / ۵
1596
تگهای خبر: آب , آلودگی , سایت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است