با بارش برف در ارتفاعات البرز و زاگرس؛

دمای هوای در بعضی از استانهای كشور كاسته می شود

دمای هوای در بعضی از استانهای كشور كاسته می شود

به گزارش گل اركیده آخرین اخطار هواشناسی كشور از بارش برف در ارتفاعات البرز و زاگرس مركزی خبر می دهد.به گزارش گل ارکیده به نقل از مهر، طبق آخرین اعلام سازمان هواشناسی کشور در روز جمعه (امروز) در استان های ساحلی و برخی نقاط استان های زنجان، قزوین، البرز، تهران، قم، شمال سمنان، کردستان، شرق کرمانشاه، همدان، مرکزی، لرستان، غرب اصفهان و شمال چهارمحال و بختیاری بارش باران گاهی رعد و برق، وزش باد شدید موقت خواهیم داشت.
همچنین پیشبینی می شود که در ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش برف داشته باشیم. در روز شنبه هم شاهد بارش پراکنده در استان مازندران خواهیم بود و برای دو روز آینده هم در نیمه شرقی کشور، در برخی از ساعات وزش باد شدید و در مکان های مستعد، گرد و خاک پیشبینی می شود.
روز جمعه در شمال شرق، شرق، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی همچون تهران و نواحی مرکزی کشور کاهش محسوس دما رخ خواهد داد و این کاهش دما در شرق کشور تا دوشنبه تداوم دارد.
در سایر نقاط واقع در نیمه شمالی کشور از شنبه تا آخر هفته آینده و در شرق کشور از دوشنبه تا آخر هفته روند تدریجی افزایش دما را خواهیم داشت و این در شرایطی است که خلیج فارس در دو روز آینده و دریای خزر در روز جمعه مواج خواهد بود.
در این اعلام درباره وضعیت آب و هوای تهران هم آمده است: آسمان تهران امروز جمعه نیمه ابری در بعضی ساعات ابری و رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید خواهد داشت و برای امشب هم نیمه ابری و در بعضی ساعات بارش پراکنده و وزش باد خواهیم داشت و در روز شنبه (فردا)، آسمان تهران صاف تا قسمتی ابری گاهی با وزش باد پیشبینی می شود.

1399/07/22
13:01:44
5.0 / ۵
1243
تگهای خبر: آب , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است