امسال؛

طرح های سخت افزاری ستاد احیای دریاچه ارومیه خاتمه می یابد

طرح های سخت افزاری ستاد احیای دریاچه ارومیه خاتمه می یابد

به گزارش گل اركیده دبیر كارگروه ملی احیای دریاچه ارومیه و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: تمامی كارها و طرح های سخت افزاری ستاد احیای دریاچه ارومیه، امسال تمام می شود.به گزارش گل ارکیده به نقل از ستاد احیای دریاچه ارومیه، عیسی کلانتری بامداد چهارشنبه در جریان بازدید از رودخانه گدار نقده اظهارکرد: باید تا سال ۱۴۰۶، از برنامه های احیای دریاچه ارومیه حمایت لازم صورت گیرد.
وی با اشاره به دریاچه ارومیه چهار سال پیش تقریباً خشک شده بود اضافه کرد: الان با توجه به این که کم آب ترین فصل سال است، ۴.۳ میلیارد مترمکعب آب در دریاچه وجود دارد.
کلانتری طبق آخرین بررسی صورت گرفته از کف، عمق دریاچه به میزان ۳۵ سانتی متر افزایش یافته است بیان کرد: این در حالیست که هنوز آب های حاصل از بارش های پاییزی به دریاچه ارومیه نرسیده و فقط آب حاصل از صرفه جویی در بخش کشاورزی به دریاچه روانه شده است.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم حفاظت مستمر از دریاچه ارومیه، مالک اصلی دریاچه را محیط زیست اعلام نمود و افزود: وظایف ستاد احیا از مرداد سال آینده به مرکز آینده پژوهی واگذار می شود و این مرکز مستقل خواهد بود که هیأت علمی و اجرائی و محیط بان برای خود خواهد داشت.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از روز گذشته، سه شنبه جهت بررسی وضعیت طرح های احیای دریاچه ارومیه به آذربایجان غربی سفر کرده است.
بازدید از تونل انتقال آب، وضعیت آب موجود در دریاچه و همین طور آخرین اقدامات انجام شده در حوزه احیا همچون برنامه های کلانتری در مسافرت ۲ روزه به ارومیه و آذربایجان غربی بوده است.


منبع:

1399/07/19
11:36:35
5.0 / ۵
1423
تگهای خبر: آب , سفر , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است