رئیس واحد عنوان كرد:

آمادگی آزمایشگاه معتمد محیط زیست جهاددانشگاهی برای جمع آوری و بی خطرسازی پسماندهای عفونی اراك

آمادگی آزمایشگاه معتمد محیط زیست جهاددانشگاهی برای جمع آوری و بی خطرسازی پسماندهای عفونی اراك

گل اركیده: مركزی رئیس جهاد دانشگاهی استان مركزی از آمادگی آزمایشگاه معتمد محیط زیست این نهاد برای جمع آوری و بی خطرسازی پسماندهای عفونی اراك اطلاع داد.


مسعود شهرجردی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: با عنایت به تخصصی که این آزمایشگاه از آن برخوردار است، به خوبی می تواند به این حوزه ورود کرده و در این بخش خدمت رسانی کند.
وی با اشاره به اینکه میزان پسماندهای عفونی مطب ها، پاراکلینیک ها، درمانگاه ها و... قابل توجه است، اظهار نمود: دفع این پسماندها در حالتی که بی خطر نشده اند می تواند علاوه بر آلوده کردن خاک سبب آلوده شدن زباله های عادی هم شده و هزینه های بهداشتی و درمانی بسیاری را به شهر تحمیل کند.
شهرجردی با تاکید بر اینکه عدم مدیریت این حوزه بطور قطع هزینه های بسیاری را علاوه بر هزینه درمان بر دوش شهر می گذارد، اضافه کرد: خوشبختانه با عنایت به برخورداری بیمارستان ها از اتوکلاو مشکلی در مورد بی خطرسازی پسماندهای آنها وجود ندارد، اما وقتی پسماندهای عفونی بی خطر نشده مطب ها همراه با پسماندهای بی خطر بیمارستان ها دفع می شود، در واقع تمامی زحمات و هزینه هایی که برای بی خطرسازی زباله های بیمارستانی صورت گرفته به هدر می رود.
وی با تاکید بر اینکه اینکار باید به مجموعه های متخصص سپرده شود و آزمایشگاه معتمد محیط زیست جهاد دانشگاهی بواسطه تخصصی که در حوزه محیط زیست دارد می تواند به خوبی از عهده اینکار برآید، اظهار نمود: ما می توانیم در این عرصه هم همچون دیگر حوزه ها خدمات خوبی را به مردم استان عرضه دهیم.
شهرجردی با تاکید بر اینکه پسماند عفونی یک معضل بسیار بزرگ در اراک است، اظهار داشت: جمع آوری و بی خطرسازی این پسماندها باید توسط یک مجری در چارچوب قرارداد با مطب ها به انجام برسد و نهادهای ذیربط ناظر عملکرد این مجموعه را بررسی نمایند.1399/07/09
21:34:28
5.0 / ۵
1462
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است