هوای پایتخت در نخستین روز پاییز برای گروه های حساس ناسالم می شود

هوای پایتخت در نخستین روز پاییز برای گروه های حساس ناسالم می شود

گل اركیده: بر طبق اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، در نخستین روز پاییز سال 99 كیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت و تداوم این شرایط نامطلوب طی روز پیش بینی می شود.به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، برمبنای پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در صبحگاه امروز (۱ مهر ماه) کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد که ناشی از حاکمیت جو آرام همراه با آغاز تردد خودرو ها است.

طی روز با عدم وزش باد مؤثر شرایط برای پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد بدین سبب انتظار می رود کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت نامطلوب باقی بماند.

در اواخر وقت نیز پیش بینی می شود که با افزایش ترافیک و تداوم شرایط آرام جوی تجمع ذرات معلق موجب شود کیفیت هوای پایتخت در بیشتر مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

با افزایش نسبی تندی باد تا بامداد فردا (۲ مهر ماه) و با وجود آغاز تردد خودرو ها تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد و به تبع آن شاهد برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر مناطق خواهیم بود.

طی روز عدم وزش باد مؤثر موجب تجمع آلاینده ها می شود که کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد را به دنبال خواهد داشت. با تداوم این شرایط جوی تا ساعات پایانی فردا (۲ مهر ماه) تجمع آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق در بیشتر مناطق پایتخت و درنتیجه برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۹۲ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۹۵ است و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1399/07/01
14:57:46
5.0 / ۵
1418
تگهای خبر: آلاینده , شركت , كیفیت , ناسالم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است