انتقاد رئیس سازمان جنگل ها از اجرایی نشدن طرح جایگزین جنگل

انتقاد رئیس سازمان جنگل ها از اجرایی نشدن طرح جایگزین جنگل

رئیس سازمان جنگلها از روند طرح توقف بهره برداری جنگل ها و متعاقب آن اجرایی نشدن طرح جایگزین جنگل و مطالبات كارخانجات و صنایع چوبی انتقاد نمود و خواهان سرعت بخشیدن به اجرای طرح های جنگلداری بدون برداشت چوب با پشتوانه نظرات اساتید و متخصصین جنگل شد.به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا مسعود منصور در جلسه شورای مدیران بیشترین تاکید خودرا روی ساماندهی طرح های جنگلداری معطوف کرد و اظهار داشت: مدیریت پارک های جنگلی، مدیریت نهالستان ها، ذخیره گاه های جنگلی، شیوه کاشت درخت و نحوه حفاظت و مراقبت همه باید از یک روش مدیریتی واحد تبعیت کنند و محوریت این کار بر عهده معاونت امور جنگل است.

رییس سازمان جنگل ها همین طور خواهان سرعت بخشیدن به طرح توسعه زراعت چوب شد و اشاره کرد: خیلی از کمبودهای چوبی می تواند با افزایش زراعت چوب جبران شود.

منصور در ادامه ضمن تاکید بر لزوم تهیه نقشه و مختصات پروژه های اجرایی، نظارت و ارزیابی عملکرد منابع طبیعی استانها را لازم و ضروری دانست و اظهار داشت: واحد های استانی برتر در این عرصه مورد تقدیر قرار می گیرند.

وی با تاکید بر اینکه دستورالعمل «فداکاران خدمت» حالا در دولت در دست بررسی می باشد و تا حصول نتیجه از طرف سازمان جنگلها پیگیری می شود، از مدیران منابع طبیعی استانها خواست کسانی که در دفاع از منابع طبیعی و اطفای حریق جنگل و مرتع جان عزیزشان را از دست داده اند، به مشکلات خانواده های آنان رسیدگی کنند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در آخر اظهار داشت: اصل سیاستگذاری در مدیریت جنگل و طرح های جنگل داری بر پایه حفظ و نگهداری است و لازمه ساماندهی این طرح استفاده از خرد جمعی اساتید، کارشناسان و پیشکسوتان جنگل و با اهمیت تر از همه ایجاد تفاهم و همدلی است.
1399/06/31
13:30:49
5.0 / ۵
1660
تگهای خبر: آب , جنگل , درخت , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است