احتمال افزایش ۶ برابری تولید زباله های پلاستیكی در جهان

احتمال افزایش ۶ برابری تولید زباله های پلاستیكی در جهان

به گزارش گل اركیده محققان اخطار دادند: تا سال ۲۰۳۰ میزان زباله های پلاستیكی در جهان افزایش شش برابری خواهد داشت.


به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، به رغم تعهدات مختلف جهانی به منظور مقابله با مقادیر قابل توجهی از زباله های پلاستیکی که محیط زیست سراسر جهان را تحت تأثیر قرار داده، رشد تولید زباله های پلاستیکی از تلاشهای صورت گرفته برای کاهش آن فراتر رفته است.
همینطور محققان در این بررسی تاکید نمودند در صورتی که دولتها تنها به دستورالعملهای موجود اکتفا کنند تولید سالانه این زباله ها در راه افزایشی قرار میگیرد و تا سال ۲۰۳۰ بیشتر از شش برابر بیشتر میشود.
تحلیل جهانی حجم پلاستیکهای تولید شده که کره زمین را آلوده میکند اهداف و روشهایی را ارزیابی میکند که ما را قادر میسازد تا به کاهش جهانی زباله های پلاستیکی دست پیدا نماییم. هم اکنون برآوردها از آن حکایت می کند که هر سال حدود هشت میلیون تن زباله پلاستیکی وارد اقیانوسها، دریاچه ها و رودخانه های جهان میشود.
هرچند مدل های ریاضی جدید از آن حکایت می کند تا سال ۲۰۳۰ میزان سالانه زباله های پلاستیکی ۱۷۳ کشور به ۵۳ میلیون تن افزایش پیدا میکند.
همینطور این مطالعه سناریوهای آتی برای تحقق کاهش جهانی زباله های پلاستیکی به کمتر از هشت میلیون تن تا سال ۲۰۳۰ با استفاده از استراتژیهای موجود همچون کاهش زباله پلاستیکی، بهبود مدیریت پسماند و پاکسازی محیط زیست را مدلسازی کرده است.
به گزارش گاردین، در این مطالعه آمده است: به منظور تحقق این هدف لازم است زباله های پلاستیکی حدود ۲۵ تا ۴۰ درصد کاهش پیدا کند و مدیریت پسماند پلاستیکی در کشورهای کم درآمد از شش به ۶۰ درصد افزایش پیدا کند. همینطور پاکسازی ۴۰ درصد از زباله های تولیدی در سال ضروریست.
منبع:

1399/06/30
21:59:44
5.0 / ۵
1763
تگهای خبر: پاكسازی , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است