هوای برخی مناطق پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه های حساس

هوای برخی مناطق پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه های حساس

برپایه اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، امروز (۲۹ شهریور ماه) كیفیت هوای برخی مناطق پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد و تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت دور از انتظار نخواهد بود.به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، بر مبنای پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا در اولین ساعات امروز (۲۹ شهریور ماه) کیفیت هوای برخی مناطق در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد که عمدتاً ناشی از عدم وزش باد و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

طی روز هم عدم وزش باد سبب تجمع آلاینده ها خواهد شد و پیشبینی می شود در اواخر وقت امروز (۲۹ شهریور ماه) با تداوم این شرایط جوی و افزایش تردد خودرو ها در بعضی مناطق افزایش غلظت ذرات معلق و به تبع آن کاهش کیفیت هوا را شاهد باشیم. هرچند افزایش نسبی تندی باد در ساعات پایانی امشب تا حدودی سبب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد.

صبح فردا (۳۰ شهریور ماه) با حاکمیت جو آرام همراه با آغاز تردد خودرو ها انتظار می رود غلظت آلاینده ها بخصوص ذرات معلق افزایش پیدا کند که برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا را در مناطق پرتردد به دنبال خواهد داشت.

وزش باد مؤثر طی روز شرایط مناسب را برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد نمود ازاین رو در اواخر وقت فردا با تداوم شرایط مساعد جوی و پراکندگی آلاینده ها احتمال می رود در بیشتر مناطق کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول قرار بگیرد.

به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۹ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۱ است و هوا در محدوده قابل قبول قرار دارد.

منبع:

1399/06/29
15:02:01
5.0 / ۵
1366
تگهای خبر: آلاینده , شركت , كیفیت , ناسالم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است