كاهش كیفیت هوای پایتخت طی امروز

كاهش كیفیت هوای پایتخت طی امروز

برپایه اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای پایتخت الان (۱۵ شهریور) در شرایط قابل قبول است اما عدم وزش باد موثر طی روز سبب تجمع آلاینده ها و كاهش كیفیت هوا در مناطق پرتردد خواهد شد. همینطور پیشبینی می شود در ساعات پایانی امشب كیفیت هوای پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار گیرد.به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، بر مبنای پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا در اولین ساعات امروز (۱۵ شهریور ماه) کیفیت هوای پایتخت در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که عمدتاً ناشی از شرایط جوی مساعد و آسمان نیمه ابری طی ساعات گذشته است.

عدم وزش باد مؤثر طی روز سبب تجمع آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد خواهد شد.

پیش بینی می شود در ساعات پایانی امشب(۱۵ شهریور) با تداوم این شرایط جوی و افزایش ترافیک شامگاهی در بیشتر مناطق کیفیت هوا کاهش پیدا کند و در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار گیرد.

با افزایش تندی باد در اولین ساعات فردا (۱۶ شهریور ماه) شرایط برای پراکندگی آلاینده ها فراهم می شود و با وجود آغار تردد خودرو ها، بهبود کیفیت هوا را نسبت به شب گذشته به دنبال خواهد داشت.

کاهش تندی باد طی روز شرایط مناسب برای تجمع آلاینده ها را فراهم خواهد نمود و مشابه روز قبل به تدریج شاهد افزایش غلظت آلاینده ها خواهیم بود، بخصوص در اواخر وقت فردا (۱۶ شهریور) با افزایش ترافیک بر غلظت ذرات معلق افزوده می شود که سبب برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا در مناطق پرتردد خواهد شد.

به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «دی اکسید نیتروژن» با میانگین ۷۲ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۵۸ است و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1399/06/14
08:33:33
5.0 / ۵
1533
تگهای خبر: آلاینده , شركت , كیفیت , ناسالم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است