معاون سازمان محیط زیست:

عزم جدی دولت برای مقابله با زمین خواری

عزم جدی دولت برای مقابله با زمین خواری

به گزارش گل اركیده معاون سازمان محیط زیست با اشاره به اینكه دولت در مقابله با زمین خواری عزم جدی دارد، اظهار داشت: هزار میلیارد تومان اعتبار برای مدیریت پسماند استان های ساحلی اختصاص یافته است.به گزارش گل ارکیده به نقل از مهر، احمدرضا لاهیجان زاده امروز در نشست کمیته مدیریت احیا تالاب انزلی با قدردانی از استاندار گیلان به جهت پیگیری های مستمر در امتداد تحقق اهداف توسعه محور زیست محیطی، تالاب انزلی و صیانت از آنرا امری مهم خواند.
وی درباره ساماندهی پسماند و جلوگیری از نفوذ آن به چرخه اکولوژیکی بیان کرد: برای سال آتی یک هزار میلیارد تومان با اولویت استان های ساحلی در رابطه با بحث پسماند در قانون بودجه لحاظ شده است.
لاهیجان زاده به طرح جامع هفت ساله احیا تالاب انزلی اشاره و بر ضرورت پیگیری مستمر دستگاه های اجرایی در رابطه با اجرای آن در جهت تامین اعتبار و اجرا تاکید و اشاره کرد: برای صندوق ملی محیط زیست، کارهای گسترده ای در نظر گرفته شده که امیدواریم گیلان از این ظرفیت استفاده نماید.
وی ساحل خواری و زمین خواری را همچون معضلاتی خواند که دولت برای مقابله با آنها عزمی جدی دارد.
لاهیجان زاده پایش هوایی تالاب انزلی که برای نخستین بار در کشور در این وسعت به اجرا می رسد را پروژه ای بزرگ و جامع معرفی نمود که اطلاعات حاصل از آن می تواند در برنامه ریزی های کلان تأثیرگذار باشد.


منبع:

1399/06/13
17:57:57
5.0 / ۵
1858
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است